صفحه نخست

ايميل ما

آرشیو مطالب

لينك آر اس اس

عناوین مطالب وبلاگ

طراح قالب

 

حماسه سازان

:: صفحه نخست
::
ايميل ما
::
آرشیو مطالب
:: لينك آر اس اس
::
عناوین مطالب وبلاگ

موضوعات وبلاگ

::امام (ره)ولایت فقیه ولایت وشهداء
::4 دیپلمات-حاج احمد متوسلیان
::سردار شهید حسین املاکی
::راه وهدف شهدا
::دفاع مقدس و بسیج
::فیلم و تصاوير و تمبر دفاع مقدس
::تهدیدات وجنگ نرم
::دفاع مقدس واستان یزد
::بيداري اسلامي
::شهدای جهاد علمی
::امام زمان(عج) در کلام شهدا
::ولایت فقیه در کلام شهدا
::مقالات دفاع مقدس
::نرم افزارها دانلود آهنگهاي دفاع مقدس
::معرفي سايتهاي دفاع مقدس
::معرفي وبلاگهاي دفاع مقدس
::سرداران شهيد
::اخبار دفاع مقدس ارسالي من به خبرگزاری قرآنی (ايكنا
::جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس
::كدهاي جاواي دفاع مقدس
::کتب ومجلات دفاع مقدس
::مناسبتها
::خاطرات دفاع مقدس
::شعر دفاع مقدس
::داستان و قطعه ادبی دفاع مقدس
::دل نوشته دفاع مقدس
::راهیان نور
::سوم خرداد وخرمشهر
::زنان ایثارگر ودفاع مقدس-نقش زنان


        LANGUAGES

ENGLISH  

SPANISH

ITALIAN

KOREAN

TURKISH

RUSSIAN

FRENCH

DUTCH

ARABIC


         پایگاههای ایثار وشهادت

www.isaar.ir

www.shohada.org

www.aviny.com

www.nahad.net

www.sabokbalan.com

www.jelveisar.ir

www.sabz-sorkh.com

www.navideshahed.com

www.sajed.ir

www.farhangeisar.com

www.3000shahid.ir

www.Motahari.org

www.sabzavaran.org

www.26khordad.ir

www.4diplomats.org

www.farhanggostar.ir

www.chemical-victims.com

www.hemaseh.com

www.qafelenoor.com

www.emtedad.ir

www.rahianSayyad.ir

www.imamsadr.ir

www.davodabadi.com

www.rahianenoor.ir

www.ravyan.com

www.sardaran.com

www.isaarcwv.ir

www.isaarsci.ir

www.rangekhoda.ir

www.tafahos.net

www.fadakci.com


         زیارت آنلاین


پیوند های روزانه

تمام لينکها تماس با ما

پیام آنلاین شهدا

 

        نظرسنجی حماسه سازان

 


وبلاگ تخصصی قرآنی زلال وحی

سایت جامع یادواره های شهدای کاشان

 

 

امکانات


جشنواره وبلاگ نویسی جهاد سایبری اورموی

مسابقه وبلاگ‌نويسی سنگرهای مجازی

سنگر نماز وبلاگ تخصصی نماز-نماز در کلام شهیدان

اسرار غدیر وبلاگ تخصصی غدیر امامت ولایت

رزمایش بزرگ سایبری با عنوان بسیج  امتداد عاشورا و رمز عملیات سایبری لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

وبلاگ تخصصی فروغ ابدیت

لباس ملی-وبلاگ تخصصی حجاب وعفاف

Pulpit rock

حماسه سازان را به سرعت بخوانید.


 

پیام و مناسبت روز وهفته

مقام معظم رهبري:

آن كساني كه سعي مي كنند نام ايثارگري، نام جهاد، نام شهادت، نام صبر و پايداري را در كشور ما از ذهنها ببرند، اينها به دشمن ملت ايران خدمت مي كنند. آن كساني كه ياد شهيدان را گرامي مي دارند، اينها هستند كه به ملت ايران خدمت مي كنند. همين روحيه ي صبر شهيدان عزيز شماست كه توانسته است اين ملت را پيش ببرد.
شهداي ما مظهر فضايل انساني بودند. من روزها و شبهاي زيادي را با جوانها در دوران جنگ به سر برده ام و از نزديك شخصيت، هويت و عظمت روحي جواناني را كه بعدها چهره هاي ماندگار شهيد شدند، لمس كرده ام، اينها حقيقتا نمادهاي فضيلت بودند.

 

۲۰ جمله كليدی رهبر معظم انقلاب درباره «دفاع مقدس»
 جنگ تحميلى را دشمن براى خاموش كردن انقلاب به راه انداخت، اما همين جنگ تحميلى باعث شعله‌ورتر شدن نيروى انقلاب و روحيه‌ى انقلاب شد.

  پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته دفاع مقدس، ۲۰ جمله كليدی از بيانات رهبر معظم انقلاب با موضوع «دفاع مقدس» را منتشر كرده است:

جنگ به وسيله مردم اداره شد. هم ارتش و هم سپاه پاسداران انقلاب اسلامى و هم نيروهاى گوناگون، متكى به مردم بودند؛ به ايمان مردم، به عشق مردم، به صفاى مردم. ( ۱۳۹۰/۰۷/۲۰)

جنگ هشت ساله، ما را قوى‌تر كرد. اگر جنگ هشت ساله نبود، اين سرداران شجاع، اين مردان برجسته نشان داده نمی‌شدند، در بين ملت بروز نمی‌كردند؛ اين حركت عظيمِ مخلصانه مردم مجال بروز و ظهور پيدا نمی‌كرد. (۱۳۸۹/۱۱/۲۷)

هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً يك امتداد زمانى و فقط يك برهه زمانى نيست؛ گنجينه عظيمى است كه تا مدت‌هاى طولانى ملت ما می‌تواند از آن استفاده كند، آن را استخراج كند و مصرف كند و سرمايه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارى كند. (۱۳۸۸/۰۶/۲۴)

آن عزتى، اعتماد به نفسى، احساس اقتدارى كه از ناحيه معنويت رزمندگان ما و جامعه اسلامى ما احساس شد و توانست آن حادثه عجيب و شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگيز - يعنى پيروزى در دفاع مقدس و شكست نخوردن در مقابل تهاجم اين همه دشمن - را رقم بزند، آن خصوصيات، آن خصلت‌ها، براى ملت ما، براى كشور ما، يكى از بزرگ‌ترين نيازهاست. (۱۳۸۸/۰۶/۲۴)

اين هشت سال، مظهرى از برترين صفاتى است كه يك جامعه می‌تواند به آنها ببالد و از جوانان خودش انتظار داشته باشد. يعنى دفاع مقدس مظهر حماسه است، مظهر معنويت و ديندارى است، مظهر آرمان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهى است، مظهر ايثار و از خودگذشتگى است، مظهر ايستادگى و پايدارى و مقاومت است، مظهر تدبير و حكمت است. (۱۳۸۸/۰۶/۲۴)

جنگ، كار پيچيده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى است. مديريت جنگ و فرماندهى جنگ، كار بسيار سنگين و پيچيده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى است. اين كار را جوان‌هاى نورس ما در بسيارى از بخش‌ها انجام می‌دادند. اين تدبير، اين حكمت، چيز بسيار شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورى است؛ مظهر شكوفایى استعدادها و ظرفيت‌هاست. چقدر جوان‌هاى كم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سال رفتند در جبهه و توانستند در آنجا كارهاى بزرگ از خودشان نشان بدهند. بعضى شهيد شدند، بعضى هم جزو سرمايه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى انقلاب بودند، بعدها كشور از اينها استفاده كرد. حقيقتاً اين جورى بود كه سپاه پاسداران يكى از مراكز صدور نيرو به همه جاى كشور شده در طول اين بيست و هفت هشت سال؛ به خاطر اينكه جنگ توانست از يك مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جوان، مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اى از عناصر كارآمد و بااستعداد درست كند و تحويل بدهد؛ چون استعدادها در اينها شكوفا شد. (۱۳۸۸/۰۶/۲۴)

اينكه تصور بشود كه هنر دفاع مقدس در جامعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما مخاطب ندارد، طالب ندارد، اين هم خطاى بزرگى است، از اشتباهات فاحش است؛ اگر كسى اين را خيال كند. تحقيقاً پرمشترى‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترين آثار هنرى بعد از انقلاب در زمينه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هاى مختلف، آن آثار هنرى است كه مربوط به دفاع مقدس بود؛ چه در زمينه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فيلم و سينما، چه در زمينه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ كتاب، خاطره، داستان. (۱۳۸۸/۰۶/۲۴)

جنگ تحميلى را دشمن براى خاموش كردن انقلاب به راه انداخت، اما همين جنگ تحميلى باعث شعله‌ورتر شدن نيروى انقلاب و روحيه انقلاب شد. (۱۳۸۸/۰۱/۲۶)

من مشتاقم كه جوان‌هاى ما قصه جنگ تحميلى هشت ساله را بدانند كه چه بود. اين را بارها گفته‌ايم؛ افراد هم گفته‌اند و تشريح كرده‌اند؛ اما يك نگاه كلان به اين هشت سال، با اطلاع از جزئياتى كه وجود داشته است، خيلى براى برنامه‌ريزى آينده جوان در روزگار ما مهم است. (۱۳۸۷/۰۸/۰۸)

همه بايد بدانند كه در دوران دفاع مقدس چه معجزات عظيمی از حضور مؤمنانه و پر تلاش نيروهای بسيجی در صحنه‌های جنگ اتفاق افتاد؛ اين را بايد همه بدانند. (۱۳۸۷/۰۲/۱۴)

من توصيه می‌كنم اين كتاب‌هايی كه در شرح حال سرداران است يا آنچه كه در گزارش روزهای جنگ و سال‌های دشوار اول بالخصوص نوشته شده، اين را جوان‌ها بخوانند. خود را سيراب كنيد از معرفت به آنچه كه گذشته است در تاريخ انقلاب. (۱۳۸۷/۰۲/۱۴)

اين جنگ، يك جنگ دفاعى بود. جنگ دفاعى با جنگ تهاجمى فرق دارد؛ جنگ تدافعى و دفاعى، محل بروز غيرت و تعصب و وفادارى عميق انسان‌ها به آرمان‌هایى است كه به آنها پايبند است. (۱۳۸۵/۰۷/۲۹)

دوران دفاع مقدس براى ملت ما ظرفيت و موقعيتى بود كه اين ملت بتواند اعماق جوهره خودش را در ابعاد مختلف نشان دهد، و نشان داد. (۱۳۸۴/۰۶/۳۱)

ما هرچه براى دوره دفاع مقدس سرمايه‌گذارى و كار كنيم، زياد نيست؛ چون ظرفيت هنرى و ادبى كشور براى تبيين اين دوره، خيلى گسترده، وسيع و عميق است و از اين ظرفيت تاكنون استفاده خوب و درخورى نشده. (۱۳۸۴/۰۶/۳۱)

مواظب باشيد از مسئله دفاع مقدس كه در اين كشور اتفاق افتاد، غافل نشويد؛ كار بزرگى انجام گرفت. آن جوان‌ها مثل شماها بودند؛ اكثر اين جوان‌هایى كه در جنگ نقش‌هاى مؤثر ايفا كردند، از قبيل همين دانشجوها بودند و خيلى‌هايشان هم جزو نخبه‌ها بودند. دليل نخبه بودنشان هم اين بود كه يك جوان بيست‌ودو، سه ساله فرمانده يك لشكر شد؛ آن‌چنان توانست آن لشگر را هدايت كند و آن‌چنان توانست طراحى عمليات را، كه هرگز نكرده بود، بكند كه نه فقط دشمنانى را كه مقابل ما بودند متعجب كرد، بلكه ماهواره‌هاى دشمنان را هم متعجب كرد. (۱۳۸۳/۰۷/۰۵)

ما در جنگ، بسيار جان‌هاى عزيز را از دست داديم و خسارت‌هاى مادّى و معنوى زيادى هم تحمل كرديم؛ اما چيزى در دل اين ملت جوشيد كه بركات و ارزشش براى امروز و فرداى اين ملت، از همه چيز بالاتر است و آن، احساس اتّكاء به نفس، احساس عزّت، احساس استقلال، احساس خودباورىِ ملىِ عظيم و احساس اعتقاد به اين بود كه اگر يك ملت حول محور ايمان به خدا و عمل صالح جمع شوند، معجزاتِ نشدنى يكى پس از ديگرى قابل شدن خواهد شد. (۱۳۷۹/۰۷/۰۶)

جنگ هشت ساله، اين ملت را آبديده، شجاع و متّكى به نفس كرد. نام اين ملت را بلند كرد. خيلى از ملت‌هاى مسلمان دنيا به خاطر جنگ و عقايد شما ملّت، توجّه و گرايش پيدا كرده‌اند. (۱۳۷۵/۰۹/۲۴)

يكى از بركات دفاع هشت ساله ما، همين پيشرفت‌هاى علمى و تكنولوژيكى و ساخت دقيق‌ترين ابزارهاست كه با دست خالى و بدون هيچ سابقه‌اى آنها را به دست آورديم و جزو موجودى ملت ايران شده است. (۱۳۷۴/۰۶/۲۹)

در جنگ تحميلى ملت بزرگ ما با ايستادگى و مقاومت خود در راه خدا، اين توطئه را به وسيله و نردبانى به سمت قله آرزوها و ارزش‌هاى اسلامى و وسيله‌اى براى پيشرفت تبديل كرد. (۱۳۶۹/۰۶/۰۱)

بزرگ‌ترين، دردناك‌ترين و فاجعه‌آميزترين خصومت دشمنان ما به راه انداختن جنگ تحميلى بود. (۱۳۶۶/۰۶/۳۱)



:: موضوعات مرتبط: امام (ره)ولایت فقیه ولایت وشهداء، دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در دوشنبه هشتم مهر 1392

 

 

همراهى آمریکا با دیکتاتور عراق در جنگ تحمیلى ۸ساله‏
صدام حسین
 مرورى بر رفتار آمریکا در دوران جنگ تحمیلى، سند گویایى از مداخله و همراهى آنان به نفع صدام و علیه مردم و کشور اسلامى عزیزمان بوده که مرور آن با توجه به خط جدید آمریکا در برخورد با نظام مقدس اسلامى مى‏تواند درس‏آفرین و عبرت‏آموز باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، گرچه محاکمه کنترل‏شده اعدام صدام حسین رئیس‏جمهور دولت بعثى عراق در شرایط اشغال آن کشور توسط آمریکا اسرار مهمى از جنگ را به خاک سپرد و مجال اعتراف وى به واقعیت‏هاى شوم دخیل در این جنایت بزرگ تاریخى را گرفت اما مرورى بر رفتار آمریکا در دوران جنگ تحمیلى، سند گویایى از مداخله و همراهى آنان به نفع صدام و علیه مردم و کشور اسلامى عزیزمان بوده که مرور آن با توجه به خط جدید آمریکا در برخورد با نظام مقدس اسلامى مى‏تواند درس‏آفرین و عبرت‏آموز باشد.

الف) همراهى با متجاوز

در حالى‏که دولت بعثى عراق در 31 شهریور ماه 1359 تجاوز گسترده‏اى علیه خاک ایران صورت داده و به‏طور یک‏جانبه عهدنامه‏ى 1975 را نقض کرده بود؛ جیمى کارتر رییس جمهور وقت آمریکا در روز شروع جنگ چنین گفت: «جنگ احتمالاً ایران را به این نتیجه مى‏رساند که به دوستان و همسایگان نیازمند است و لذا وادار به آزادکردن گروگانها مى‏شود.»
وى دو روز بعد از آغاز جنگ در واکنشى کینه‏توزانه اعلام داشت: «امیدوارم این جنگ، ایران را به لزوم رعایت قوانین بین‏المللى متقاعد کند.»
گویا دراین میان تنها دغدغه‏ى آنان بر هم خوردن نظم جهانى حاکم بود و لذا بدون محکومیت این تجاوز آشکار، تنها هشدار وى این بود که: «آمریکا در جنگ ایران و عراق بى‏طرف است و از همه کشورها از جمله اتحاد جماهیر شوروى مى‏خواهد که در جنگ ایران و عراق مداخله نکنند.»
در واکاوى این موضع‏گیرى به‏ظاهر بى‏طرفانه اما در واقع تأیید اقدام تجاوزکارانه و نقض حاکمیت جمهورى اسلامى ایران توسط یک عضو رسمى سازمان ملل، مى‏توان دلایل زیر را از نگاه آمریکایى‏ها در نظر آورد:
1- شکست آمریکایى‏ها در حفظ رژیم دیکتاتورى پهلوى در مقابل انقلاب اسلامى و از دست دادن منافع راهبردى مرتبط با یک حکومت دست‏نشانده و مطیع.
2- تحقیر ناشى از اشغال سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 و به گروگان در آمدن عوامل جاسوس آمریکا که شکست عملیات نظامى آمریکا در صحراى طبس و ابتداى سال 1359 ابعاد گسترده‏ترى به این حس حقارت داده بود.
3- نگرانى از نظم جهانى و امنیت انرژى و امنیت رژیم صهیونیستى با پدیده‏ى صدور انقلاب و فراگیرشدن موج انقلاب اسلامى به سایر کشورهاى منطقه.
ب) حمایت آشکار از متجاوز
تصور و برداشت اولیه آمریکایى‏ها این بود که 1- گسست انسجام نیروهاى مسلح، 2- وجود اختلافات داخلى همراه با نفوذ عناصر لیبرال و ملى‏گرا به درون نظام، 3- انزواى بین‏المللى و عدم امکان دسترسى به تسلیحات و بهره‏گیرى از اطلاعات و مشورت نظامى سایر قدرت‏ها، ایران را در سراشیبى ضعف، سازش و یا سقوط قرار داده و از اصرار به تداوم مسیر انقلاب بر مى‏گرداند اما پس از پیشروى‏هاى ایران در عرصه‏ى میدانى جنگ که از فرار بنى‏صدر و منافقین وارد مرحله‏ى جدیدى شده بود، آمریکایى با کنارگذاشتن حفظ بى‏طرفى ظاهرى براى جلوگیرى از شکست صدام به نفع وى به جنگ ورود کردند.
برژینسکى مشاور امنیت ملى کارتر اعلام داشت: «آمریکا باید در جهت متوقف‏کردن انقلاب اسلامى، کاملاً از رژیم عراق پشتیبانى کند و با صدام رابطه فوق‏العاده برقرار کند.»
در عملیاتى‏کردن این راهبرد یعنى جلوگیرى از شکست عراق در برابر ایران بود که وزیر خارجه‏ى آمریکا در نیویورک وارد مذاکره با طرف عراقى شد و کسینجر براى ارزیابى اوضاع عراق و طراحى نحوه و میزان حمایت از صدام، مخفیانه به بغداد سفر کرد.
برون‏داد این تغییرات عبارت بود از:
1- حذف کشور عراق از فهرست حامیان تروریسم توسط کنگره‏ى آمریکا و بازکردن مسیر ارسال تسلیحات به آن کشور.
2- تصویب کمک 9 میلیارد دلارى براى عراق در سالهاى 82 و 83 و اعطاى وام 2/1 میلیارد دلارى به شرکت‏هاى بخش خصوصى براى احداث خط لوله‏ى جدید نفتى عراق به اردن.
3- موظف‏شدن سازمان مرکزى اطلاعات (سیا) به واگذارى اطلاعات ماهواره‏اى به عراق.
ج) تلاش براى مهار قدرت جمهورى اسلامى ایران‏
پیروزى‏هاى پیاپى رزمندگان اسلام و تغییر موازنه‏ى قدرت به نفع جمهورى اسلامى ایران در میدان جنگ و الهام‏بخشى بدون خط مقاومت در برابر توطئه و فشار دشمنان، آمریکایى‏ها را متقاعد به اقدام مستقیم علیه جمهورى اسلامى ایران در جنگ تحمیلى کرد که عبارت بود از:
1- اقدامات عملى براى کاهش توان اقتصادى از طریق:
1/1- جنگ نفتکش‏ها.
2/1- حمله به سکوهاى نفتى ایران.
3/1- کاهش قیمت نفت با تشویق حامیان منطقه‏اى به افزایش تولید.
2- ورود به خلیج فارس و حضور مستقیم علیه جمهورى اسلامى ایران.
اقدام اخیر که به بهانه‏ى اسکورت کشتى‏هاى نفتى بود، زمینه‏ساز درگیرى مستقیم با یگانهاى دریایى و اقدام علیه سکوهاى نفتى و در نهایت زدن هواپیماى مسافربرى جمهورى اسلامى ایران شد و البته هدف اصلى این حضور، اشراف اطلاعات در منطقه و ارائه‏ى اطلاعات به ارتش و عراق بود.
3- اقدام براى جنگ نیابتى: تشویق رژیم صهیونیستى به حمله به لبنان، پس از فتح خرمشهر اقدام عملى براى درگیرساختن نیروهاى مسلح جمهورى اسلامى، بازکردن جبهه‏ى جدیدى علیه ایران در راستاى کمک به صدام بود که البته با هوشیارى امام راحل و مطرح‏کردن راهبرد رسیدن به قدس از راه کربلا خنثى شد.
د) جنایت در حمایت از جنایتکار
از نگاه حامیان صدام، مزیت جمهورى اسلامى ایران در جنگ، تکیه بر امواج انسانى و رزمندگان شجاع و جسورى بود که با تکیه بر ایمان و انگیزه‏ى درونى، موازنه را به نفع خود تغییر داده بودند. از این‏رو باید اقداماتى براى مقابله با این امواج صورت مى‏گرفت که آمریکایى‏ها با تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‏آورى شده از میدان جنگ و پیروزى‏هاى رزمندگان اسلام به آن رسیده بودند. براى نیل به چنین هدفى، چند اقدام در دستور کار قرار گرفت:
1- استفاده از بمب خوشه‏اى و کشتار عظیم علیه امواج انسانى: از آلن فریدمن نویسنده و محقق آمریکایى بعداً نقل شد که آمریکا به پیشنهاد ویلیام کیسى، رییس سازمان سیا تحویل بمب خوشه‏اى به عراق را در اولویت قرار داد زیرا این سلاح را مناسبترین و کارآمدترین سلاح براى در هم شکستن امواج انسانى مدافعان ایرانى مى‏دانست. به اعتقاد او این بمب‏ها مى‏توانست به یک قدرت تصاعدى واقعى و مؤثر علیه قواى ایران تبدیل شود. سلاحى که گرچه به‏لحاظ تکنیکى جزء سلاح‏هاى متعارف به‏حساب مى‏آمد، اما در همچون سلاح‏هاى نامتعارف مى‏توانست کشتار وسیعى به راه اندازد.

2- کمک به صدام براى تولید و به‏کارگیرى سلاح شیمیایى: گرچه از متحدان غربى آمریکا مثل آلمان، سوئیس و اسپانیا به‏عنوان کشورهاى مشارکت‏کننده در ساخت تسلیحات شیمیایى عراق نام برده مى‏شود، اما شبکه  ABCآمریکا براى تشجیع متجاوزان عراقى و ایجاد دو جهت در طرف ایران، دست به افشاگرى ناخواسته زده و اعلام کرده که صدام از یک شرکت آمریکایى به نام ال کولا کور با تیمور بیش از 500 تن ماده شیمیایى به نام فیود گلیکول خریدارى نمود که این ماده به‏گونه‏اى بود که در صورت مخلوطشدن با اسید کلریدریک به گاز خردل تبدیل مى‏گردد.
هم‏چنین گزارش‏هاى دیگرى تأیید مى‏کرد که شرکت‏هاى خصوصى آمریکا در دهه‏ى 80 با گرفتن مجوز از طرف وزارت بازرگانى آمریکا، نمونه‏هایى از مواد بیولوژیکى و میکروبى را به عراق صادر کرده‏اند که این مواد از نوع ضعیف‏شده نبوده و قادر به تولید مثل بوده‏اند. در میان آن‏ها میکروب سیاه زخم، طاعون و هم‏چنین یک باکترى سمى به نام ستریدیوم پاتولینى به چشم مى‏خورد.
3- سکوت در برابر جنگ شهرها: تلاش براى ایجاد شکاف بین حاکمیت و مردم به‏طور غیرمستقیم از راه تحریم و ضربه به توان اقتصادى کشور و به‏صورت مستقیم از طریق جنگ شهرها و کشتار غیرنظامیان دنبال مى‏شد که از سالهاى اول جنگ در دستور کار بود و با شلیک موشک به شهرها و بمباران شهرهاى مرزى انجام مى‏شد، اما در مراحل بعدى با کمک به صدام در دسترسى به فناورى تغییر در سامانه‏هاى موشکى اسکاد و سکوت در برابر جنایت صدامیان علیه شهروندان غیرنظامى تشدید شده، اوج این جنایت حمله‏ى شیمیایى صدام علیه ساکنین غیرنظامى شهر سردشت و چند روستاى مرزى بود که با سکوت آمریکا و متحدان غربى آن مواجه شد.
4- حمله به هواپیماى مسافربرى ایرانى: در سالهاى پایانى جنگ، آمریکایى‏ها یکى از آشکارترین جنایت‏هاى ضد بشرى خود را با حمله به هواپیماى مسافرى جمهورى اسلامى به ثبت و بیش از 290 نفر مسافر بى‏گناه آن‏را به شهادت رساندند. اوج فاجعه، تشویق فرمانده‏ى ناو نظامى شلیک‏کننده و آویختن مدال قهرمانه بر سینه‏ى این جنایتکار بود، اقدامى که از آن به‏عنوان اولتیماتوم آمریکایى‏ها براى فشار بر جمهورى اسلامى براى پایان‏دادن به جنگى بود که استمرار آن‏را مغایر با اهداف منطقه‏اى خود تشخیص داده بودند.
ه) تلاش براى پیشبرد راهبرد صلح بدون پیروزى‏
تحولات میدانى در عرصه‏ى جنگ با دو پیروزى بزرگ جمهورى اسلامى ایران یعنى ورود به فاو در آخر سال 64 و باز پس‏گیرى شهر مهران در تابستان سال 65 که قدرت نظامى و استقامت و پایدارى رهبرى، نظام و مردم در شرایط سخت فشار را به نمایش گذاشت، راهبرد صلح بدون پیروزى یا جلوگیرى از شکست عراق را در دستور کار حامیان آمریکایى صدام قرار داد چرا که پیروزى ایران به‏معناى شروع موج جدیدى به نفع انقلاب اسلامى و تزلزل در سرنوشت متحدان عربى آمریکا به‏ویژه عربستان، کویت و اردن بود که در جنگ سرنوشت خود را به حیات صدام گره زده و به‏طورمستقیم و آشکار از وى حمایت کرده بودند.
ریچارد نیکسون در کتاب فرصت را دریابیم، به همین استراتژى صلح بدون پیروزى اشاره دارد که البته در میدان نظامى از طریق تقویت صدام و در میدان سیاسى از طریق بازى با ایران دنبال مى‏شد.
بازى سیاسى با هدف ختم جنگ بدون تحمیل هزینه‏ها و مخاطرات نظامى بود که البته به‏صورت محتاطانه و طبقه‏بندى‏شده در درون حاکمیت کاخ سفید طراحى و البته در مرحله‏ى عمل با ناکامى مواجه شد.
این سناریو براى مقابله با هزینه‏هایى بود که احتمال پیروزى جمهورى اسلامى در عرصه‏ى جنگ مى‏توانست بر آمریکا و متحدان منطقه‏اى آن تحمیل نماید یا به‏عبارتى توقف در روندى بود که با برترى نظامى ایران با اهداف و منافع رهبرى مغایرت داشت چرا که:
1- ایران غلبه نسبى در عرصه‏ى میدان جنگ پیدا کرده و امکان احتمال پیروزى را به‏دست آورده بود.
2- ایران مزیت کسب‏شده در جنگ را ابزارى براى کسب اعتبار بین‏المللى به‏ویژه در بین کشورها و یا جنبش‏هاى ناراضى از نظم موجود قرار داده بود.
3- ادامه‏ى حضور خصمانه‏ى آمریکا در جنگ، واجد هزینه‏هاى چندگانه‏ى اقتصادى، سیاسى و نظامى بود.
در چنین شرایطى در بخشى از بدنه‏ى سیاسى کاخ سفید این جمع‏بندى پدید آمد که باید ضمن خط فشار، مسیر رابطه و مذاکره با جمهورى اسلامى دنبال شود این‏گونه‏که ماجراى اعزام مک فارلین طراحى و به اجرا در آمد.
جمهورى‏خواهان محافظه‏کار آمریکایى که طراحى دیپلماسى را بر عهده داشتند، با تصور این‏که ایران براى ادامه‏ى نبرد به 1- تسلیحات جدید نیاز مبرم دارد، 2- ادامه‏ى جنگ و خستگى از آن موجب پدیدآمدن اختلاف در داخل و ترغیب بخشى از نیروهاى درونى به نرمش و پایان‏دادن به جنگ از مسیر مذاکره شده است، مذاکره با طعم نظامى را طراحى کردند.
به این منظور آنان در چهار مرحله، محموله‏هاى سلاح توسط هواپیما را به ایران منتقل و در مرحله سوم مک فارلین را به همراه 3 نفر دیگر و هدایایى مثل انجیل امضاءشده به دست ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا، کیکى به‏صورت کلید و یک اسلحه‏ى کمرى با گذرنامه‏ى ایرلندى به تهران فرستادند.
حضرت امام با اطلاع از موضوع، مذاکره با آمریکا را منع و اجازه بررسى جوانب امر را به چند نفر نیروى امنیتى دادند که براى کسب اطلاعات از آمریکایى‏ها، حدود سه ساعت با آن‏ها دیدار کرده و با انتقال آنان به مجموعه‏اى پذیرایى به مدیریت زمان براى دریافت محموله‏ى چهارم تسلیحات نظامى پرداختند. پس از 5 روز آمریکایى‏ها بدون دیدار با حکام رسمى و دستیابى به اهداف خود، با دست خالى ایران را ترک کردند.
گرچه در سطح مسؤولان با توجه به مشکوک‏بودن موضوع، نیازى به اعلام آن دیده نشد و نیاز به بررسى بیشتر داشت، اما خبر آن از سوى سیدمهدى هاشمى از عناصر نفوذى در بیت قائم مقام رهبرى در اختیار رسانه‏هاى خارجى مخالف ایران قرار گرفت.
این خبر مى‏توانست چند پیامد منفى براى کشور داشته باشد:
1- اختلاف و شکاف در مسؤولان و متهم‏شدن برخى مسؤولان به سازش.
2- بى‏اعتبارشدن جمهورى اسلامى نزد کشورها و جنبش‏هاى انقلابى و دولت.
3- اعتباریافتن خط مذاکره و سازش و ناجى معرفى‏شدن آمریکا در جنگ.
از این‏رو با تدبیر حضرت امام خمینى(ره) آقاى هاشمى مأموریت یافت در سخنرانى 13 آبان‏ماه و خطبه‏هاى نمازجمعه با افشاء این ماجرا، امکان بهره‏بردارى صورى از آن‏را خنثى نماید.
آمریکایى‏ها که تا پیش از این با لحاظکردن موضوع در دیپلماسى پنهان، به تکذیب آن برخاسته بودند، ضربه‏ى مهلکى دریافت داشته و این واقعه به ایران گیت شهرت یافت. نیویورک تایمز نوشت: ریگان هیچگاه تا این حد زبان‏بسته، بى‏اعتنا و مغالطه‏کار دیده نشد. بى.بى.سى گفت: ریگان چهارمین نفرى است که بعد از شاه، کارتر، صدام، توسط امام خمینى ساقط مى‏شود.
گرچه برخى مقامات آمریکایى از این اقدام دفاع و آن‏را راهى براى پایان‏دادن به جنگ معرفى کردند که دیگر براى آمریکا نفعى نداشت.
اما حضرت امام این ماجرا را به فرصتى براى قدرت‏نمایى بیشتر جمهورى اسلامى تبدیل و با تلقى‏کردن آن به برکت الهى و عظمت ایران اسلامى و ناتوانى آمریکا فرمودند: رئیس جمهور آمریکا در این رسوایى باید عزا بگیرد و کاخ سفید مبدل به سیاه شود گرچه همیشه بوده است. آن‏هایى که مى‏گفتند قطع رابطه مى‏کنیم امروز معلوم شد که با عجز و ناله در پیشگاه این ملت آمده‏اند.
هم‏چنین معظم‏له، عدم شناخت نظام جمهورى اسلامى ایران و غرور آمریکایى را عامل این رفتار معطوف به شکست آمریکایى‏ها معرفى و فرمودند: «آن‏که ادعا مى‏کند که اگر من به شوروى رفته بودم رئیس‏جمهور شوروى سه مرتبه دیدن من مى‏آمد، گمان مى‏کند اینجا هم شوروى است. اینجا کشور اسلام است. در اینجا کشور رسول خداست. اینجا بسیجى‏هاى ما و امت ما شرافت دارند بر تمام کاخ‏نشین‏هاى عالم و همه کسانى‏که گمان مى‏کنند باید عالم پیش آن‏ها خاضع باشند.»



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه سی و یکم شهریور 1392

 

 

اختصاص 800 ميليون تومان برای موزه دفاع مقدس ‌اردبيل
 مديركل حفظ آثار استان اردبيل گفت: برای ساخت و تجهيز موزه دفاع مقدس در محوطه شورابيل این استان بيش از 800 ميليون تومان تاكنون هزينه شده ‌است.

كريمی، مديركل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن‌(ايكنا) شعبه اردبيل، موزه دفاع مقدس را يك پروژه عظيم و ارزشمند عنوان كرد و ادامه داد: برای ساخت و تجهيز اين مركز فرهنگی در شورابيل اردبيل بيش از 800 ميليون تومان تاكنون هزينه شده است.

وی از تجهيز و محوطه‌سازی اين مركز خبر داد و تصريح كرد: بنده معتقدم كه بايد در اين مركز بهترين دستاوردهای دفاع مقدس و ايثارگری رزمندگان به نمايش گذاشته شود تا نسل‌های آينده به آن افتخار كنند.

كريمی خاطرنشان كرد: نبايد افتخار كنيم كه اردبيل را با مواد غذایی آن می‌شناسند بلكه بايد تلاش كنيم تا اردبيل را با علما، مجاهدان،‌ سرداران، ايثارگران و افتخارآفرينان اين مرز و بوم بشناسند و در مركز فرهنگی دفاع مقدس اين وظيفه خطير تبيين شده است.

وی از رونمايی كتاب «نبرد سكانيان» اثر امير رجبی و بيان خاطرات ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌يونس غفاری خبر داد و اضافه كرد: از محل اعتبارات استانی منابع خوبی برای تكميل مركز فرهنگی دفاع مقدس در‌نظر گرفته شده اما تلاش ما بر اين است تا اين پروژه از محل رديف اعتباری ملی تكميل شود.

كريمی از تصويب سه ميليارد تومان برای اجرای اين پروژه خبر داد و بيان كرد: بيش از پنج ميليارد تومان برای تكميل ساختمان موزه اعتبار نياز داريم.

وی يادآور شد: اميدواريم با رايزنی‌های انجام شده در سال‌های آينده در رديف اعتبارات ملی برای اين پروژه منابع مناسب پيش‌بينی شود.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه سی ام شهریور 1392

 

 

فردا، راديو اينترنتی دفاع مقدس افتتاح می‌شود
هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛
فردا، راديو اينترنتی دفاع مقدس افتتاح می‌شود

  معاونت صدای جمهوری اسلامی ايران، راديو اينترنتی «دفاع مقدس» را به عنوان دومين راديوی اينترنتی كشور، همزمان با هفته دفاع مقدس افتتاح می‌كند.


به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، شبكه اينترنتی دفاع مقدس روز يكشنبه، 31 شهريورماه و مقارن با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور معاون صدا افتتاح می‌شود.

اين شبكه راديويی در تمام دنيا قابل دريافت و برنامه‌های آن پيرامون دفاع مقدس است كه در قالب‌های گوناگونی ارائه خواهد شد.

اين شبكه راديويی بعد از شبكه اينترنتی ايران‌صدا، دومين شبكه راديويی اينترنتی كشور به شمار می‌آيد.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه سی ام شهریور 1392

 

 

بوسه وداع +عکس
 عکسی که می بینید، در زمستان سال ۱۳۶۶ در ارتفاعات غرب کشور گرفته شده است. در آن سال ها، بخش عمده ای از توان رزمی ایرانِ اسلامی، از جبهه های جنوب به جبهه های غرب منتقل شد.

در عکس، یکی از رزمندگان لشکر۳۱ عاشورا در حال بوسیدن گونه همرزمان شهیدش دیده می شود. بوسه ای که بی شک حکم بوسه آخرین وداع را دارد. عکاس این عکس، هنرمند بسیجی حاج بهزاد پروین قدس است.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، سرداران شهيد

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392

 

 

شهیدی که تصویرش در برنامه ماه عسل پخش شده بود، شناسایی شد.
شهیدی که تصویرش در برنامه ماه عسل پخش شده بود، شناسایی شد.

قانون آنلاین-  به گزارش باشگاه خبرنگاران،  شهید ایرج خرم‌جاه که سالها به جای یکی دیگر از همرزمان مفقودالاثرش آرام بخش خانواده ای بود پس از معرفی در برنامه ماه عسل شناسایی شد .
 

 
شهید خرم جاه در دیماه 1365 در عملیات «کربلای 5» در شلمچه بر اثر اصابت تیر مستقیم به شهادت رسید اما پیکرش حدود شش ماه به علت شناسایی نشدن ، میهمان معراج الشهدا بود تا برای مأموریتی راهی همدان شود .

پیکر این شهید به خاطر تشابه فراوان با محمد جواد زمردیان به خانواده زمردیان در همدان تحویل داده شد و به نام همرزم مفقود خود 4 سال در گلزار شهدای همدان آرمید .

پس از پذیرش قطعنامه از سوی عراق و آزادی محمد جواد زمردیان از اسارت ، خانواده زمردیان مزار این شهید را همچنان زیارتگاه خود قرار دادند و برای علو درجات این شهید بزرگوار و یافتن خانواده او دعا کردند تا اینکه در رمضان امسال در برنامه ماه عسل ، آزاده بزرگوار زمردیان به عنوان میهمان حضور یافت و تصویر شهید خرم جاه را در شبکه سه نشان داد .

با همراهی دیگر رسانه ها و پیگیری عوامل ماه عسل خانواده شهید خرم جاه او را شناسایی کردند و انتظار 27 ساله آنان پایان یافت .
 
 ایرج خرم‌جاه ششم بهمن‌ماه سال 1351 در روستای «سیبستان» از توابع هشتگرد در استان البرز متولد  شد، او نخستین فرزند خانواده خرم‌جاه بود .احسان‌الله خرم‌جاه پدر شهید ، فردی زحمتکش بود اما ایرج در سن پنج سالگی از نعمت پدر محروم شد .

ایرج پس از گذراندن دوران کودکی در روستای «پلک‌ردان» (از محله‌های شهر گلسار) به هیئت‌ مذهبی «پراچانی‌های» طالقان که سید بودند ملحق شد، تابستان‌ها را با کار در مشاغل مختلف همچون مکانیکی و شیشه‌بری، کمک خرج زندگی و خانواده بود . مقاطع تحصیلی را یکی پس از دیگری طی کرد و تا سال دوم متوسطه ادامه تحصیل داد، در محافل انس با قرآن کریم هم شرکت می‌کرد به نحوی که در منطقه ساوجبلاغ در زمینه قرائت قرآن موفق به کسب مقام شد.

 
علاقه زیادی به بسیج داشت تا جایی که گاهی اوقات تا صبح در پایگاه بسیج فعالیت می‌کرد و به محض هجوم رژیم بعثی صدام به خاک ایران اسلامی، در حالی که فقط 14 سال داشت به فرمان امام خمینی (ره) به جبهه اعزام شد.
 

گفتنی است، عوامل برنامه ماه عسل امسال در یک شگفتی دیگر باعث بازگرداندن کودک ربوده شده به آغوش خانواده خود شدند .

محمد طاها دو ماه قبل از کالسکه خود در خیابان مجیدیه تهران ربوده شده بود . پس از پیگیری های برنامه ماه عسل و تاثیر این برنامه بر خانواده ای که کودک ربوده شده را بطور غیر قانونی خریده بودند کودک به آغوش خانواده خود بازگشت . خریداران کودک ربوده شده وی را در مسجدی در منطقه نارمک رها کرده بودند و در نامه ای از خانواده محمد طاها حلالیت طلبیده بودند .



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، فیلم و تصاوير و تمبر دفاع مقدس، سرداران شهيد

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در پنجشنبه سی و یکم مرداد 1392

 

 

راه اندازی بخش دفاع مقدس در كتابخانه های چهارمحال و بختياری
مديركل كتابخانه های چهارمحال و بختياری با اشاره به ضرورت طرح ايجاد بخشی با موضوع دفاع مقدس در كليه كتابخانه های استان، اظهاركرد: اين طرح به عنوان پايلوت در كتابخانه اميركبير شهركرد اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری بين المللی قرآن(ايكنا) شعبه چهارمحال و بختياری، بهروز صادقی، مديركل كتابخانه های چهارمحال و بختياری 27 مردادماه درسومين نشست انجمن كتابخانه های استان به اجرای طرح استقرار 30 ايستگاه مطالعه در مكان های پر تردد جمعيتی استان اشاره كرد و افزود: كتاب های مورد نياز اين طرح فراهم شده است كه با تامين سازه های آن اين مهم عملياتی خواهد شد.

وی با بيان اينكه در حال حاضر 35 كتابخانه در استان فعال است، اظهاركرد: در هفته دولت نيز چند كتابخانه در استان افتتاح می شودبه طوری كه تا پايان امسال تعداد كتابخانه های استان به 41 باب خواهد رسيد.

صادقی از استقرار بخش كودك در 33 كتابخانه های استان خبر داد و گفت: هم اكنون اين بخش در 28 كتابخانه مستقر و در 5 كتابخانه نيز به صورت مكمل در كنار كتابخانه برپاشده است.

وی به ضرورت طرح ايجاد بخشی با موضوع دفاع مقدس در كليه كتابخانه های استان اشاره كرد و افزود: اين طرح به عنوان پايلوت در كتابخانه اميركبير شهركرد اجرا شده كه بيش از 1000 جلد كتاب با موضوع شهادت، دفاع مقدس وخاطرات شهدا در اين بخش ارائه شده است.

صادقی از راه اندازی كانون قرآن و نهج البلاغه در 8 كتابخانه استان خبرداد و تصريح كرد: در ماه مبارك رمضان روزانه برنامه های روخوانی قران وتفسير نهج البلاغه در اين مراكز اجرا می شد.

يادآور می شود، در اين نشست دو طرح ايجاد بخش دفاع مقدس در كليه كتابخانه های عمومی استان، طرح آشنايی دانش آموزان با فعاليت های كتابخانه های عمومی و اهدای كتاب به دانش آموزان و آموزشگاه های آنان مورد بحث وبررسی قرار گرفت.



:: موضوعات مرتبط: راه وهدف شهدا، دفاع مقدس و بسیج، کتب ومجلات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه بیست و هفتم مرداد 1392

 

 

این شهید را شناسایی کنید + تصویر
برنامه «ماه عسل» جمعه گذشته شبکه سه سیما تصویر پیکر نوجوان شهیدی را برای چند بار پخش کرد که پیکرش سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی «کربلای۴» پیدا شده بود اما پیکر این شهید نوجوان به دلیل شباهت بیش از اندازه به «جعفر زمردیان» از رزمندگان گردان تخریب «لشکر۳۲ انصارالحسین(ع)» استان همدان و به نام وی به خاک سپرده شده بود.

 

به گزارش ایسنا در بخش‌هایی از برنامه «ماه عسل» جمعه گذشته( ۲۸ تیرماه) که میزبان جعفر زمردیان، مادر، دایی و یکی از برادرانش بود، تصویر نوجوان شهیدی برای چند بار پخش شد تا مخاطبان این برنامه او را شناسایی کنند.

 

به دنبال پخش این برنامه، جعفر زمردیان که سال ۱۳۶۵ و در جریان عملیات «کربلای۴» توسط نیروهای عراقی اسیر شده بود در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: به دلیل آنکه شرایط منطقه عملیاتی و شواهد موجود، حاکی از به شهادت رسیدن من بود، به عنوان شهید مفقودالاثر اعلام می‌شوم تا اینکه سال ۶۶ به دنبال تفحص منطقه یاد شده، پیکر یک نوجوان شهید کاوش می‌شود. از آنجایی که این شهید از نظر اندام و شکل و قیافه بسیار به من شباهت داشت بعد از شناسایی توسط خانواده‌ام به جای من به خاک سپرده می‌شود.

 

وی اظهار کرد: آنچه ضروری است درباره این شهید یادآور شوم این است که او حتما در مقطع زمانی دی و بهمن‌ماه سال ۱۳۶۵ و در منطقه عملیاتی کربلای ۴ به شهادت رسیده است. علاوه بر این شهیدی که تصویر آن را مشاهده کردید از رزمندگان غواص حاضر در عملیات مذکور بوده است.

 

پیکر این شهید در تابستان ۱۳۶۶ به دست آمده است.

 

جعفر زمردیان هم‌اکنون مدیرکلی بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان را بر عهده دارد.

 

از همه کسانی که این شهید را می‌شناسند و یا احتمالا دوست و همرزم شهید بوده‌اند درخواست می‌شود هرگونه اطلاعی از خانواده یا خود وی دارند آن را به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اعلام کنند.

shahid 1366 این شهید را شناسایی کنید + تصویر



:: موضوعات مرتبط: راه وهدف شهدا، دفاع مقدس و بسیج، سرداران شهيد

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه یکم مرداد 1392

 

 

جزئیات جشنواره حماسه و مقاومت هشترود اعلام شد
جزییات برگزاری اولین جشنواره وبلاگ نویسی حماسه و مقاومت هشترود از طرف دبیرخانه جشنواره اعلام شد.

 جزئیات برگزاری اولین جشنواره «حماسه و مقاومت» توسط پایگاه اطلاع رسانی هشترود روی خط اعلام شد.

این جشنواره ویژه وبلاگ نویسان بوده و هیچ محدودیت مکانی و سنی در شرکت آن وجود ندارد و جنگ نرم، حماسه اقتصادی، دفاع مقدس و ایثار و شهادت موضوعات آن را تشکیل می‌دهد.

داشتن شمارشگر برای وبلاگ ها الزامی است، می بایست حداقل ۵ پست مرتبط با موضوعات جشنواره را در وبلاگ خود درج نمایند و سابقه بیش از سه ماه در ایجاد وبلاگ و بروز رسانی مستمر از جمله ملاک های مؤثر در ارزیابی است.

حضور یک نفر با دو وبلاگ بلامانع می باشد. ولی هر وبلاگ فقط در یک موضوع می تواند شرکت کند.

برای ثبت وبلاگ گروهی نیازی یه ثبت نام همه نفرات وبلاگ نیست و فقط بایستی مدیر وبلاگ نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۲ آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره است و ۷مهرماه نیز داوری اولیه و اطلاع رسانی آثار پذیرفته شده اعلام خواهد شد.

شرکت کنندگان می بایست لوگو را از سایت کپی کرده و آن را در قالب یا بخش تنظیمات  وبلاگ خود بگذارند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به پرتال مسابقه مراجعه کنند.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، معرفي سايتهاي دفاع مقدس، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه یکم مرداد 1392

 

 

مهلت ارسال آثار به جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان تا 20 بهمن‌ماه؛تمديد شد
مهلت ارسال آثار به سومين جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان تا 20 بهمن‌ماه تمديد شد.

بتول دوست‌علي‌وند، مدير ادبيات و انتشار اداره كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خوزستان، اظهار كرد: پيش از اين مهلت ارسال آثار به سومين جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان «باب الفتح» 30 دی‌ماه اعلام شده بود كه تا 20 بهمن‌ماه همزمان با سالروز عمليات غرورآفرين والفجر 8 تمديد شد.

سومين جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان ويژه عمليات ثامن‌الائمه(ع) از سوی اداره‌ كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان با عنوان «باب‌ الفتح» برگزار می‌شود.

بخش‌های عمومی اين جشنواره شامل اعزام به جبهه، خاطرات شيرين و شنيدنی، تشييع پيكر مطهر شهدا و شهدای گمنام، ارسال كمك‌های مردمی، لحظه‌های نبرد، شهادت همرزمان خاطرات والدين، همسران و فرزندان شهدا، زندگی در جبهه(عزاداری، ورزش، سرگرمی‌ها و ...)، خاطرات شهدا، جانبازان، آزادگان، فرماندهان، امدادگران، پرستان و پزشكان است.

خاطرات رزمندگان از عنايات حضرت امام رضا(ع) در عمليات ثامن‌الائمه(ع) و ارتباط معنوی شهدا با امام رضا(ع) بخش‌های ويژه جشنواره سومين جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان است.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به دبيرخانه سومين جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان به اداره‌ كل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان ارسال كنند.

خاطرنشان می‌شود، زمان برگزاری سومين جشنواره خاطره‌نويسی دفاع مقدس خوزستان متعاقبا اعلام خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند برای كسب اطلاعات بيشتر به وبلاگ جشنواره به نشانی الكترونيكی baboalfath.blogfa.com مراجعه كنند.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه بیست و ششم دی 1391

 

 

گفتگو با خانم یامامورا مادر شهید ژاپنی

«کونیکو یامامورا» استاد دانشگاه، معلم، هادی سیاسی و مادر شهید است. ایرانی ها او را به نام خانم بابایی می شناسند ولی همسر مرحومش او را «سبا»که نام یکی از سوره های قرآن است صدا می زد. متولد شهر«آشیا»ی کشور ژاپن (غرب توکیو) است. در سن ۲۱ سالگی با آقای «اسداله بابایی» که آن زمان تاجر منسوجات و ظروف بود، ازدواج می کند و ثمره این ازدواج دو پسر و یک دختر به نام های سلمان، بلقیس و محمد می باشد. ۵۲ سال پیش که پسرش سلمان ۱۰ ماهه بود به ایران می آید و از آن زمان تاکنون در تهران زندگی می کند و اکنون به مسلمان بودن، شیعه بودن، ایرانی بودن و مادرشهید بودن خود افتخار می کند. پایگاه بصیرت گفت وگویی خواندنی با این مادر شهید ژاپنی ۷۳ ساله انجام داده است .گفت وگو را در ادامه می خوانید:




¤ خانم بابایی به عنوان اولین سوال بفرمایید که چگونه با اسلام آشنا شدید؟

آن زمان کتابی در ژاپن درباره اسلام وجود نداشت. فقط من می دانستم که مسلمانان نباید شراب و گوشت خوک بخورند. من از طریق شوهرم با دین مبین اسلام آشنا شدم. ایشان کم کم با اعمالش مرا با مذهب شیعه آشنا کرد. مثلاً در ژاپن که بودیم هنگامی که شروع به نماز خواندن می کرد، از این کارش همه تعجب می کردند فکر می کردند که او یک کار غیرعادی انجام می دهد. ایشان همیشه پارچه ای همراه داشت و هر جا که وقت نماز می شد آن را می انداخت و نمازش را می خواند و برای من هم راجع به این رفتارها توضیح می داد که خدا وجود دارد و معنی نماز را به من یاد می داد. اوایل که نماز می خواندیم من نمی توانستم تلفظ عربی کلمات را ادا کنم، همسرم می گفت همین که پشت سر من بایستی و هر حرکتی که من انجام می دهم را انجام بدهی، کافی است و من به این صورت نماز می خواندم و کم کم یاد گرفتم که چگونه باید خدا را عبادت کرد. ایشان درباره شیعه و سنی صحبت نکرد تا سال ها بعد که من به ایران آمدم و با شرکت در جلسات و کارها و صحبت هایی که در جامعه انجام می شد با دین اسلام بیشتر آشنا شدم. ولی جالب اینجا بود من زمانی که بچه بودم و مدرسه می رفتم یک لغتنامه ژاپنی داشتم که اولین بار در آن دیدم که نوشته بود واقعه کربلا، من متوجه نشدم که منظور چه بود، فقط معنی آن را دیدم که نوشته شده بود در سرزمین عراق جایی به نام کربلاست که در آنجا یک جنایتی انجام شده که خیلی واقعه تلخی بود. بیشتر از این توضیح نداشت و نمی دانستم که این اسلام است. من این را فراموش کردم، تا اینکه چندین سال بعد وقتی که به ایران آمدم ماه محرم که شد دسته های عزاداری را دیدم که به خیابان ها می آمدند. برایم خیلی جالب بود و تعجب می کردم چه چیزی باعث شده که این جمعیت زیاد با هم به خیابان ها می آیند و با هم حرکت می کنند و باهم می خوانند. آن زمان هنوز امام حسین(ع) را نمی شناختم. بعد که به مدرسه پسرم رفتم، در کلاس هایی که برای مادرها هر پنجشنبه برگزار می شد، به ما کتاب هایی دادند که یکی از این کتاب ها درباره امام حسین(ع) بود که بعد از مطالعه فهمیدم امام حسین(ع) کیست.


¤آیا خاطره ای از زمان انقلاب ۵۷ مردم ایران دارید؟

بله آن زمان آقای بابایی در بازار تهران حجره ای داشت. در سال ۱۳۵۷ منزل ما خیابان پیروزی بود. پسرهایم سلمان و محمد دبستان عربی درس می خواندند. در منزل مان هیئت مذهبی برگزار می کردیم. آقایان «شجونی»، «امامی کاشانی» و «لاهوتی» برای سخنرانی به هیئت ما تشریف می آوردند. ساواکی ها که متوجه برنامه های هیئت ما شدند، به ما خیلی گیر می دادند و ما مجبور شدیم، دوباره منزل مان را عوض کنیم. منزل مان را به خیابان پنجم نیروی هوایی نزدیک مسجد انصارالحسین منتقل کردیم. قبل از پیروزی انقلاب در راه پیمایی های زیادی شرکت می کردیم و چون شرایط خیلی خطرناک بود در کف دست مان آدرس منزل مان را می نوشتیم و به راه پیمایی می رفتیم که اگر زخمی شدیم ما را به منزل ببرند.

روز ۲۱ و۲۲ بهمن۵۷ سراسر خیابان پنجم نیروی هوایی محل استقرار نیروهای ارتش و تانک های شان بود. ساعت ۹ شب که می شد، تهران خاموش می شد و ما به پشت بام می رفتیم و شعار می دادیم. در همسایگی ما یک ساواکی زندگی می کرد و گزارش داده بود که خانواده ما علیه رژیم شاه شعار می دهد. یک روز صبح زنگ خانه به صدا درآمد، باز کردم، سربازها به خانه ما ریختند و همین طور با کفش داخل آمدند و همه منزل ما را زیر و رو کردند. به دنبال اعلامیه امام بودند ما همیشه اعلامیه های امام را در اتاقی که در پشت بام داشتیم می بردیم، اما در کتابخانه قرآن و تفسیر زیاد داشتیم. آنها به ما گفتند که شما چرا اینقدر قرآن دارید. من گفتم شما چرا اینقدر مردم بی گناه را تیر می زنید و…


¤ خانم بابایی اکنون با این سن و سال مشغول چه نوع فعالیت های اجتماعی هستید؟

بعد از پیروزی انقلاب مدتی در وزارت امور خارجه و مدتی هم معلم مدرسه بودم. الان بیشتر وقتم را صرف جانبازان شیمیایی می کنم. من عضو انجمن حمایت از جانبازان شیمیایی هستم و با انجمن هیروشیما که انجمن حمایت از مجروحان بمب اتم است، رابطه ای در زمینه پزشکی و فرهنگی برقرار کرده ام و الان هشت سال است که فعالانه در این زمینه با انجمن حمایت از جانبازان شیمیایی همکاری دارم. همچنین با دانشگاه بین المللی «جامعه المصطفی» قم که طلاب خارجی در آنجا تحصیل می کنند، همکاری دارم. در آنجا رساله های مختلفی را ترجمه می کنم. دانشگاه مجازی جامعه المصطفی یک برنامه ای به نام «نورالاحکام» دارد که توضیح المسائل تصویری است و من برای استفاده طلاب خارجی احکام را به زبان ژاپنی ترجمه می کنم. با دفتر تلویزیونی ژاپن در ایران در تولید مستند، فیلم، گفت وگو، ترجمه و… نیز همکاری دارم.



¤با توجه به اینکه عضو انجمن حمایت از جانبازان شیمیایی هم هستید، در این باره هم توضیح دهید.

در ژاپن بمب اتمی که در هیروشیما منفجر شد، یک ساعت بعد همه متوجه شدند و کمک های مردمی زیادی به آنجا رسید. همه می دانند که به کارگیری سلاح اتمی کاری غیر انسانی است و سازمان ملل هم استفاده از سلاح های اتمی را ممنوع کرده است، اما چطور شده که در جنگ ایران و عراق، دشمن بسیاری از این نوع سلاح های ممنوعه را استفاده کرد و خیلی از نیروهای نظامی و غیرنظامی ایران دچار مصدومیت شیمیایی شدند. این سلاح های شیمیایی خیلی بدتر از نوع اتمی است و کسی که شیمیایی بشود حتی نفس کشیدن هم برایش سخت است. باید تشکل های مختلف مردمی بسیج شوند و تولیدکنندگان سلاح های شیمیایی را به دادگاه های بین المللی معرفی کنند. من برای رساندن صدای این جانبازان شیمیایی به گوش دنیا هر کاری که از دستم بر بیاید انجام می دهم. اعضای انجمن شیمیایی ژاپن هر ساله در سالگرد بمباران هیروشیما به ایران می آیند و از مناطق شیمیایی شده ایران بازدید می کنند و من هم هر ساله در روز بمباران اتمی هیروشیما تعدادی از افراد را به هیروشیما می برم و در آن جا جنایت آمریکایی ها را برای آنها تشریح می کنم و از طرفی بین پزشکان متخصص شیمیایی در ایران و دانشگاه هیروشیما ارتباط مطالعاتی برقرار شده و هر دو طرف باهم در این رابطه تبادل نظر می کنند.


¤شما با سن و سالی که دارید، هم در ژاپن زندگی کرده اید و هم در ایران، در ژاپن جنگ جهانی دوم رخ داد و در ایران شاهد جنگ تحمیلی هشت ساله بودید، چه تحلیل و برداشتی از این دوجنگ دارید؟

در کل جنگ حادثه خوبی نیست، اما در مورد ایران مسئله دفاع بوده است، نه جنگ. در حالی که جنگ جهانی دوم برای توسعه طلبی و قدرت طلبی اتفاق افتاد. ژاپن یک جزیره کوچکی است که دورتا دور آن را آب فراگرفته است و از لحاظ موقعیت جغرافیایی حدوداً یک پنجم ایران است، ژاپن برای گسترش کشورش جنگ کرد. البته تا مدتی پیشرفت زیادی داشت، اما به خاطر از دست دادن نیرو و کمبود سلاح کم کم تضعیف شد، به طوری که اواخر جنگ باید خلبانان با هواپیما خود را به کشتی های آمریکایی می زدند و غیر از آن راهی برای از بین بردن کشتی ها نداشتند و به نوعی خودکشی می کردند. زیرا از خودشان اختیاری نداشتند و این یک دستور بود که باید اجباراً انجام می شد. از طرف دیگر خانم ها و دخترها را برای کار در کارخانه اسلحه سازی و تولید لباس می بردند. منتها اواخر جنگ که آمریکایی ها به جنوبی ترین نقطه منطقه یعنی «اوکیناوا»ی ژاپن وارد شدند، آنجا دختران زیادی حضور داشتند، ارتش ژاپن می خواست که آنها به دست آمریکایی ها نیفتند، اما آنها را نجات یا فراری ندادند، بلکه آنها را در غاری جمع کردند و دستور دادند که با نارنجک خودکشی کنند و اکنون در آنجا یادمانی به نام «هیمه یورینوتو» بر پا شده است. ژاپنی ها این طور حقوق بشر را نادیده می گرفتند و خودکشی را تحمیل می کردند که این وقایع اصلاً با جنگ ایران قابل قیاس نیست. جنگ جهانی دوم شش سال بود و جنگ ایران هشت سال. در ایران وقتی جنگ شد جنگی تحمیلی بود و ایرانی ها مجبور به دفاع بودند تا آرمان ها و ارزش های انقلاب از بین نرود. بچه های ایران خودشان داوطلبانه به جنگ می رفتند نه به خاطر خاک و کشورگشایی، بلکه به خاطر حفظ ارزش های دین شان. در ایران همین استقلال و آزادی خیلی ارزش دارد که در ژاپن از لحاظ سیاسی، فرهنگی و نظامی چنین آزادی نیست و خودشان نمی توانند تصمیم بگیرند و مستقل هم نیستند. ایران هر حرف حقی را بیان می کند و از هیچ دولتی هراسی ندارد ولی ژاپن چون تحت سلطه کشور دیگر بود نمی توانست هیچ انتقادی را بیان کند.


¤ خانم بابایی کمی از ویژگی ها و خصلت های اخلاقی فرزند شهیدتان محمد بگویید؟

http://basirat.ir/newsimage/2351163.JPG

هر دو پسرم سلمان و محمد روزها مدرسه و شب ها در مسجد انصارالحسین عضو بسیج بودند. چند روز پیش، مسئول بسیج این مسجد درباره شهید محمد می گفت: «محمد که گشت می داد یک دستش اسلحه بود و در دست دیگرش کتاب و درس می خواند، برای اینکه در کنکور شرکت کند. فرمانده اش به او گفته بود، شما نباید کتاب در دست داشته باشی باید همه حواست به اسلحه باشد، محمد هم در جواب گفته بود که امام فرمودند یک دست تان قرآن باشد و دست دیگر هم اسلحه.» بچه خیلی شوخی بود و همه تعریفش را می کردند. محمد چهار سال از برادرش کوچک تر بود. آن زمان قبل از اینکه کنکور شروع بشود، به جبهه رفت و در عملیات «مسلم بن عقیل» شرکت کرد و بعد آمد در کنکور همان سال شرکت کرد و دوباره به جبهه برگشت. همیشه می گفت امام فرمودند: هم سنگر مسجد را حفظ کنید، هم جبهه را خالی نگذارید. بعد از شهادتش بود که اعلام کردند، دانشگاه علم و صنعت تهران در رشته مهندسی قبول شده است. از خصوصیاتش این بود که خیلی سادگی را دوست داشت و در زندگی ساده زیست بود و در پوشش و لباس، همیشه لباس های ساده را انتخاب می کرد.

پسرم همیشه حرف شهادت را می زد. آن زمان حال دیگری داشتم و احساس می کردم که شهید بشود. دوستش درب منزل مان آمده بود به بهانه دادن کتابی به من ولی من از بغضی که کرده بود فهمیدم که می خواهد چیزی بگوید، اما خودش نتوانست و رفت. همان شب از طرف مسجد خبر شهادتش را به ما دادند.یک هفته بعد از شهادتش، وقتی وسایلش را گرفتم، آن موقع نتوانستم خودم را نگه دارم، فقط احساس کردم درون بدنم قلبم در حال انفجار است. گریه نمی کردم، فقط مرتب با دست به سینه ام می زدم. آنجا فهمیدم که فلسفه سینه زدن برای امام حسین(ع)این آرامشی است که انسان پیدا می کند.


یک بار در ماه رمضان چند سال پیش خواب دیدم که زنگ خانه ما را زدند. وقتی در را باز کردم، دیدم جمعیت زیادی پشت در هستند. پیش خودم گفتم من که برای افطار میهمانی دعوت نکردم. دیدم یک نفر که دختر کوچکی در بغل دارد، داخل آمد. من نشناختم چه کسی بود. فقط به من گفت این دختر محمد آقاست.گفتم محمد من که مجرد بود الان خودش کجاست؟ آن فرد به بالای کوهی اشاره کرد که خیلی سرسبز بود و کاخ سفیدرنگی هم پیدا بود. گفت محمد آنجاست. بعد از چند سال که قرآن می خواندم آیه ای را خواندم که پروردگار مربی ما است و ملائک را می فرستد و شما در گذشته و آینده غمگین نباشید که خداوند بهشت را وعده داده است. من واقعاً در آنجا بهشت را دیدم و این خیلی زیبا بود.گاهی که جایی برای صحبت می روم بعضی از دخترها به من می گویند که شما که بهشت و جهنم را ندیده اید، چطور ایمان آورده اید و قبول کرده اید؟ من گفتم که بهشت را دیده و یقین حاصل کرده ام وقتی شما خدا را قبول ندارید کافرید و گرنه حتماً نباید خدا را دید، بلکه باید با توجه به نشانه هایی که وجود دارد ایمان بیاورید.


¤ سخن آخر؟

برای یک مادر، از دست دادن فرزند واقعاً دردآور است، اما اگر بیشتر فکر کنیم و عمیق شویم، خدا بچه ها را به ما امانت داده است. وقتی خوب تربیت شوند و بگوییم خدایا هر وقت که می خواهی اینها را از ما بگیر، دیگر نباید اعتراض کنیم. همه نعمت هایی که خدا به ما عطا کرده، امانت است و ما نباید به آنها دلبستگی داشته باشیم. اگر فرزندمان را در راه خدا و شهادت بدهیم اصلاً ناراحتی ندارد.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، زنان ایثارگر ودفاع مقدس-نقش زنان

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در جمعه یکم دی 1391

 

 

30 آذرماه؛ آخرين مهلت ارسال آثار به سومين كنگره سرداران و 10 هزار شهيد عشاير
آخرين مهلت ارسال آثار به سومين كنگره سرداران و 10 هزار شهيد جامعه عشاير، روز 30 آذرماه جاری اعلام شد.

  سومين كنگره سرداران و 10 هزار شهيد جامعه عشاير با محوريت بزرگداشت سردار شهيد اجمد سليمانی، شهيد شاخص سال 1391 سازمان بسيج عشاير كشوری با عناوين مقاله، خاطره، آثار شهدا، نقاشی عكس، شعر(فارسی و محلی) برگزار می‌شود.

اين كنگره با مشاركت مديريت فرهنگی، اجتماعی سازمان بسيج عشاير كشور، روابط عمومی سازمان بسيج مستضعفان، دفتر آموزش و پرورش عشاير، مركز بسيج سازمان صدا و سيما، سازمان حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس ارتش و سپاه، بنياد شهيد و امور ايثارگران، سازمان امور عشاير ايران و معاونت اجتماعی، فرهنگی شهرداری تهران برگزار خواهد شد.

موضوعات اين كنگره شامل «نقش عشاير در مبارزات ضد استعماری، پيروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، نقش عشاير در مؤلفه اقتصادی به‌ويژه در توليد ملی و چالش‌های آن، تبيين ريشه دين‌باوری در فرهنگ عشاير و نقش عشاير در ثبات امنيت ملی كشور» است.

همچنين، لازمه بررسی مقاله توسط هيئت داوران، رعايت تمامی شرايط تهيه مقاله از جمله طرح مسئله، هدف، ادبيات تحقيق، نتيجه‌گيری و ارسال چكيده به صورت مستقل است.

لوح فشرده آثار به همراه مشخصات كامل صاحب اثر شامل نام، نام خانوادگی، ميزان تحصيلات، نشانی كامل پستی و تلفن تماس (تلفن ثابت و همراه) تا روز 30 آذرماه جاری به دبيرخانه كنگره به نشانی تهران بزرگراه بسيج سازمان بسيج مستضعفين سازمان بسيج جامعه عشايری تحويل و يا به رايانامه كنگره به نشانی shohadayeil@yahoo.com و shohadayeil@gmail.com ارسال شود. در ضمن، آثار رسيده به دبيرخانه كنگره نيز برگشت داده نخواهد شد.

يادآور می‌شود، علاقه‌‌مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر می‌توانند به پايگا‌ه اطلاع‌رسانی كنگره به نشانی ashayer.org و shohadaeil.ir مراجعه و يا با شماره‌ 35949407 و نمابر 33239612 تماس بگيرند.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، سرداران شهيد، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه هفتم آذر 1391

 

 

بسیج امتداد عاشورا

بسیج در اندیشه متعالی امام و رهبری

حضرت امام خمینی(ره):

ـ بسیج شجره طیبّه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوات تعیین و حدیث عشق می‌دهد.

ـ اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید.

ـ بار دیگر تأکید می‌کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونی سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی را به دنبال خواهد داشت.

ـ ملیت که در خط اسلام ناب محمدی(ص) و مخالف با استکبار و پول‌پرستی و تحجرگرایی و مقدس‌نمایی است باید همه افرادش بسیجی باشند.

ـ در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجیم.

ـ بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند.

ـ بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند.

ـ من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می‌خورم و از خدا می‌خواهم تا با بسیحیانم محشور گرداند.

ـ تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.

ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی):

 ـ‌ بسیج به معنی حضور و آمادگی در همان نقطه‌ای است که اسلام و قرآن و امام زمان (ارواحناه و فداه) و این انقلاب مقدس به آن نیازمند است.

ـ پیوند میان بسیجیان عزیز و حضرت ولی عصر (ارواحناه و فداه) مهدی موعود عزیز یک پیوند ناگسستنی و همیشگی است.

ـ شما جوانان بسیجی و سپاهی و جوانان مؤمن آگاهی را با احساس مسئولیت و شور و شعور همراه کردید.

ـ نیروهای نظامی و بسیجی ما مؤمن و با اخلاصند و به عنوان پشتوانه‌ای که هیچ خدشه‌ای در آن راه ندارد، محسوب می‌شوند.

ـ انکار بسیج، انکار بزرگترین ضرورت و مصلحت برای کشور است.

ـ اگر بسیج در دوران پس از جنگ نبود و اگر امروز هم نباشد، کمیت این انقلاب و این نظام واهمه حرکتهای سازنده این کشور لنگ است.

ـ انکار بسیج و بی‌احترامی به آن یا نابخردانه است یا خائنانه است.

ـ تا وقتی که این کشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد، به نیروهای بسیج، به انگیزه بسیح به سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی احتیاج است.

ـ فرزندان بسیحی‌ام با حضور خود در هر صحنه‌ای که لازم است دشمنان زبون را مرعوب و منکوب سازند.

ـ بسیج، یعنی نیروی کارآمد کشور برای همه میدانها

ـ همه جا چیزی شبیه بسیج هست، تنها به این درخشندگی، به این فراگیری، به این زیبایی، به این فداکاری، من در جایی سراغ ندارم.

ـ این فداکاری، من در جایی سراغ ندارم.

ـ نیروی عظیم بسیج مردمی است، این بسیج در همه قشرها هست.

ـ بسیج، اختصاص به یک منطقه جغرافیایی ویک منطقه انسانی و طبقاتی و قشری ندارد، همه جا هست.

ـ ایمان عاشقانه، ایمان عمیق، ایمان توأم با عواطف که از خصوصیات ملت ایران است باعث درخشان شدن بسیج شد.

ـ دانشجوی بسیجی دشمن کمین گرفته  را از یاد نمی‌برد و غافلانه خو و دانشگاه و کشورش را به دست تطاول دشمن نمی‌سپرد.

ـ بسیاری از پیشرفتهای کشور مرهون تفکر بسیجی است.

ـ هریک از آحاد قشرهای مختلف جامعه که دارای روحیه حساس مسئولیت و ایمان باشد، بسیجی است.

ـ بسیاری از پیشرفتها و موفقیتهای نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف مرهون تفکر و میل بسیجی است.

ـ بسیجی یعنی علی که تمام وجودش وقف اسلام بود.

تشکیل بسیج از ماندگارترین یادگاران دوران حضرت امام ”ره” است



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در جمعه سوم آذر 1391

 

 

تمديد مهلت ارسال آثار به هفتمين جشنواره هنرهای تجسمی بسيج مازندران

رئيس ستاد هفتمين جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسيج مازندران از تمديد مهلت ارسال آثار به اين جشنواره تا پايان آبان‌ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار افتخاری خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) در مازندران، حسين عليپور، مسئول سازمان بسيج هنرمندان استان و رئيس ستاد هفتمين جشنواره استانی هنرهای تجسمی بسيج مازندران با اشاره به تمديد ارسال آثار به دبيرخانه اين جشنواره گفت: با توجه به استقبال هنرمندان از برگزاری اين جشنواره و به منظور اطلاع‌رسانی گسترده‌تر جهت حضور هر چه بيشتر تمامی هنرمندان متقاضی در اين جشنواره و با توجه به تصويب ستاد برگزاری جشنواره مهلت ارسال آثار به دبيرخانه جشنواره تا پايان آبان‌ماه سال جاری تمديد شد.

وی افزود: هنرمندان بسيجی سراسر استان می‌توانند با ارائه آثار خو د در بخش‌های نقاشی، طراحی پوستر، خوشنويسی، عكاسی، صنايع دستی و... به كانون‌های بسيج هنرمندان مستقر در ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خود جهت شركت در اين جشنواره حضور پيدا كنند.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در سه شنبه بیست و سوم آبان 1391

 

 

پیکر 7 هزار شهيد دفاع مقدس در انتظار بازگشت به خاک میهن

  جانشين قرارگاه بقيةالله اعظم(عج) تهران گفت: هنوز جسد 7 هزار شهيد نيامده است كه اخيرا موافقت‌هايی شده تا بچه‌های تفحص بتوانند در داخل خاك عراق به جستجو بپردازند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، علي ابراهيم‌پور، جانشين قرارگاه بقيةالله اعظم(عج) تهران، شب گذشته، 21 مهرماه در مراسم اختتاميه چهل شب با 40 شهيد در كاشمر با بيان اينكه از مجموع 230 هزار شهيد كشور 186 هزار نفر مربوط به جنگ تحميلی است، افزود: از اين تعداد هنوز جسد 7 هزار شهيد نيامده كه اخيرا موافقت‌هايی شده تا بچه‌های تفحص بتوانند در داخل خاك عراق به جستجو بپردازند.

وی با اشاره به اينكه هنوز 7 هزار مادر، پدر، همسر و فرزند شهید چشم انتظار هستند، به بيان خاطراتی از اين چشم انتظاری پرداخت و تصريح كرد: مادران شهيدی هستند كه بعد از گذشت 30 سال از شهادت فرزندشان هنوز درب خانه‌شان را نبسته‌اند كه اگر فرزندانشان آمدند پشت در نمانند يا مادر ديگری هرگاه سفره پهن می‌كند، بشقاب اضافی برای فرزندش می‌گذارد.

جانشين قرارگاه بقيةالله اعظم(عج) تهران ادامه داد: مادر شهيدی در سومال زندگی می‌کند كه هنوز نتوانسته‌ايم جنازه فرزندش را بياوريم در صورتی كه فاصله خانه‌اش با محل شهادت فرزندش 15 كيلومتر بيشتر نيست با اين حال هرگاه باران مي‌آيد اين مادر هم به زير باران می‌رود، چون طاقت ندارد فرزندش در زير باران و خودش زير سقف باشد.

ابراهيم‌پور همچنين به بيان خاطره‌ای از دختری كه پس از 18 سال چشم انتظاری توانست جسد پدرش را در آغوش بگيرد و دستش را ببوسد، پرداخت و اظهار كرد: دختر ديگری در سن چهار سالگی در حالی كه عكس پدر شهيدش روی صورتش بود، پس از گريه‌های فراوان فوت كرد.

وی افزود: شهيد مرحمت والازاده، عضو گردان تخريب در سن 13 سالگی به شهادت رسيد كه همرزمان وی 96 ساعت خاطره غير تكراری از اين شهيد بيان كرده‌اند، این امر نشان دهنده آن است که نوجوانان ما به حضرت قاسم(ع) اقتدا كردند و رشادت‌های بسياری را از خود بر جای گذاشتند.

وی با تأكيد بر اينكه نبايد از شهدا و خانوداه‌هايشان غافل شد زيرا آن‌ها دين زيادی به گردن ما دارند، افزود: مراسم 40 شب با 40 شهيد، مجلس بسيار با عظمت و با بركتی است كه پس از گذشت اين همه سال همچنان ادامه دارد و موسسان آن هم دانش‌آموزان شهید بودند.

جانشين قرارگاه بقيةالله اعظم(عج) تهران با بيان اينكه اين مراسم يك سنت با ارزشی است كه بايد زنده نگه داشته شود، اظهار کرد: در حد توان بايد به خانواده شهدا احترام گذاشت.

ابراهيم‌پور با اظهار تاسف از اينكه نتوانسته‌ايم به خوبی دين خود را به اين خانواده‌ها ادا كنيم، تصريح كرد: خروجی فرهنگ شهدا این است که يك مادر تنها فرزندش را با وجود آگاهی از شهادت روانه جبهه كند.

وی با تاكيد بر اينكه اگر می‌خواهيم جا پای شهدا بگذاريم بايد از مجالس دعا شروع كنيم، گفت: امروز هرگاه در مقابله با جنگ نرم كارمان گره می‌خورد، متوسل به روضه حضرت علی اصغر(ع) و حضرت زهرا(س) می‌شويم.

جانشين قرارگاه بقيةالله اعظم(عج) تهران در ادامه با اشاره به وصيت تمامی شهدا مبني بر اينكه «بی عشق امام خمينی(ره) نتوان عاشق مهدی شد»، گفت: كسی كه عاشق، مطيع و محب نائب امام زمان(هج) نباشد نمي‌تواند، ادعای پيروی از ايشان را داشته باشد و بگويد محب امام زمان(عج) هستم.

ابراهيم‌پور افزود: هيچگاه شهدا اجازه نمی‌دادند حرف امام بر زمين بماند و به قيمت خونشان هم شده بود آن كار را انجام می‌دادند اما متاسفانه امروز در بعضی مواقع حرف‌های رهبر معظم انقلاب پشت سر هم عملی نمی‌شود.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، سرداران شهيد

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه بیست و دوم مهر 1391

 

 

توزيع «نبرد آلواتان» با موضوع شهيد كاوه در هفته دفاع مقدس

  بازی رايانه‌ای «نبرد آلواتان» با موضوع شهيد كاوه به مناسبت هفته دفاع مقدس توزيع شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، بازی رايانه‌ای «نبرد آلواتان» كه از مضمون حماسی برخوردار بوده با حمايت بنياد ملی بازی‌های رايانه‌ای و مؤسسه تبيان در هفته دفاع مقدس توزيع شد.

اين بازی كه با موضوع شهيد كاوه بوده با همكاری بنياد ملی بازی‌های رايانه‌ای و مؤسسه تبيان برای گروه سنی 18+ سال توليد شده است.

بازی رايانه‌ای «نبرد آلواتان» به صورت اكشن اول شخص برای تك نفره طراحی شده و داستان آن روايت آزاد‌سازی آلوتان است كه در تصرف اشرار و ضد انقلاب مورد حمايت رژيم بعث عراق قرار دارد.

داستان بازی ياد شده در قالب هشت مرحله درگيری سخت تيپ ويژه شهدا به فرماندهی شهيد محمود كاوه طراحی شده است و در هشتمين مرحله از اين درگيری‌ها قله آلواتان كه پايگاه اصلی ضد انقلاب است، به وسيله رزمندگان اسلام فتح می‌شود.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، نرم افزارها دانلود آهنگهاي دفاع مقدس، سرداران شهيد

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در جمعه هفتم مهر 1391

 

 

عمليات «مرصاد» در استان مركزی بازسازی می‌شود

  فرمانده تيپ 71 سپاه روح‌الله استان مركزی از بازسازی عمليات مرصاد در هفته دفاع مقدس در اراك خبر داد.

سردار محسن كريمی، فرمانده تيپ 71 سپاه روح الله استان مركزی

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزي، سردار محسن كريمی، فرمانده تيپ 71 سپاه روح‌الله استان مركزی‌ امروز، 27 شهريورماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بيان اينكه جنگ ايران و عراق مقابله دو دولت با هم نبود گفت: بر طبق اسناد 69 كشور در حمايت دولت عراق با تمامی تكنولوژی و امكانات خود وارد عرصه نبرد با ايران شده بودند.

وی با اشاره به اينكه سال گذشته عمليات طريق‌القدس و جريان آزاد‌سازی بستان در هفته دفاع مقدس بازسازی شد، افزود: بر طبق آمار 93 هزار نفر از اين عمليات بازديد كردند.

سردار كريمی با بيان اينكه عمليات مرصاد يكی از عمليات مهم و نقطه عطف دفاع مقدس است گفت: در اين عمليات لشگر 71 روح‌الله استان مركزی در كنار ساير يگان‌های نظامی از استان‌هايی مانند قم و كرمانشاه حضور داشتند و نقش رزمندگان تيپ 71 روح‌الله استان مركزی در پيروزی نهايی اين عمليات بی‌بديل بود.

وی در ادامه به تشريح عمليات مرصاد پرداخت و تصريح كرد: پس از اعلام پذيرش قطعنامه 598 از سوی جمهوری اسلامی ايران، منافقان طی هماهنگی با رژيم صدام، اقدام به حمله‌ای كور عليه ايران كردند به اين ترتيب كه قرار شد تا ارتش عراق با هجوم سنگين به مناطق جنوبی ايران، رزمندگان اسلام را به خود مشغول كند تا نيروهای منافقان بتوانند به‌راحتی وارد ايران شده و تا تهران پيشروی كنند.

سردار كريمی افزود: در چنين شرايطی مسئولان نظامی و سياسی كشور با تدبيری هوشمندانه توانستند عمليات غرور‌آفرين مرصاد را طراحی و با فرماندهی امير سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ايران، سپهبد شهيد علی صياد‌شيرازی و با شركت يگانهای ارتش و سپاه پاسداران اجرا نمايند.

سردار كريمی در ادامه با بيان اينكه يكی از اهداف بازسازی عمليات مرصاد، آشنا كردن مردم بويژه جوانان با چگونگی انجام عمليات و آشنايی با رشادت‌های رزمندگان است تصريح كرد: بازسازی عمليات مرصاد در زمينی به مساحت 20 هكتار در كيلومتر 8 جاده مرزيجران- زاوه جنب پادگان علی‌ابن ابيطالب(ع) انجام شده است.

وی ايجاد سالن‌هايی به‌منظور پذيرايی از بازديد‌كنندگان و توجيه آنها نسبت به چگونگی عمليات، همچنين آشنا كردن جوانان با جريان‌ای انحرافی بويژه منافقان، ائيت و غيره را از جمله برنامه‌ايی كه در اين نمايشگاه به آن پرداخته می‌شود، نام برد.

اين مقام مسئول خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه از اول تا هفتم مهرماه سال‌ جاری همه روزه از ساعت 9:30 صبح تا 12 و 3تا 6 بعدازظهر آماده بازديد علاقه‌مندان است.

فرمانده تيپ 71 سپاه روح‌الله استان مركزی در پايان خاطرنشان كرد: با همكاری شهرداری اراك اياب و ذهاب عموم مردم به‌منظور بازديد از نمايشگاه به‌صورت رايگان فراهم می‌شود.



:: موضوعات مرتبط: راه وهدف شهدا، دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391

 

 

ويژه برنامه هاي هفته دفاع مقدس

اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران اعلام كرد:

ويژه برنامه هاي هفته دفاع مقدس در اداره كل تبليغات اسلامي تهران توسط جلال عباسي ، فرمانده پايگاه بسيج شهيد معيني اين اداره كل اعلام شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل تبليغات اسلامي استان تهران ، جلال عباسي ، فرمانده پايگاه بسيج شهيد معيني اين اداره كل با گرامي داشت هفته دفاع مقدس و ياد و خاطره امام راحل و شهيدان ، ويژه برنامه هاي تدارك ديده شده از سوي اين پايگاه درخصوص سالروز آغاز جنگ تحميلي هشت ساله عراق عليه ايران را اعلام كرد.

وي با اشاره به تبليغات محيطي شامل عكس ، بنر و پوستر در فضاي داخلي و طبقات اداري و هم چنين محيط پيراموني ساختمان دفتر مركز ي و ادارات تابعه تبليغات اسلامي تهران، افزود:مسئولين و كاركنان اين اداره كل در مراسم غبارروبي و عطر افشاني گلزار مطهر شهدا كه روز پنج شنبه 6 مهر ماه جاري برگزار مي شود، شركت خواهند كرد.

برگزاري مراسم پرفيض زيارت عاشورا و مراسم ياد واره شهدا كه روز چهارشنبه 5 مهر ماه جاري در نماز خانه تبليغات اسلامي تهران از ديگر برنامه هاي هفته دفاع مقدس خواهد بود.

عباسي خاطر نشان كرد: ديدار و تجليل از خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران اداره كل در هفته دفاع مقدس و ‌بررسي مقالات همكاران با محوريت دفاع مقدس جهت درج در سايت تبيان - تهران از جمله فعاليت ها و اقدامات پايگاه بسيج شهيد معيني در اين هفته خواهد بود.

لازم به ذكر است ويژه برنامه هاي هفته دفاع مقدس از روز جمعه 31 شهريور ماه جاري ، آغاز و تا ششم مهر ادامه خواهد داشت.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، مناسبتها

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در دوشنبه بیست و هفتم شهریور 1391

 

 

«خودباوری، ايثار ملی»؛ شعار سيما در هفته دفاع مقدس

حماسه بزرگ هشت سال دفاع مقدس به عنوان ميراثی گرانسنگ در ذهن مردم ايران باقی است و بايد از آفت تحريف مصون بماند و تلويزيون با شعار راهبردی «خودباوری، ايثار ملی» به عنوان شعار سيما در اين هفته برنامه‌های خود را روی آنتن می‌برد.

  به نقل از روابط عمومی سيما، قاسمی مدير پروژه هفته دفاع مقدس در رسانه ملی با اعلام مطلب فوق افزود: بايد قدم‌های اساسی در جهت ارائه الگوهای درست به نسل جوان كه دوران پر افتخار دفاع مقدس را درك نكرده‌اند، برداشت تا بتوانند نيازهای متناسب با ارزش‌های انقلاب را جوابگو باشند.

وی افزود: به همين جهت معاونت سيمای جمهوری اسلامی با هدف تأثيرگذاری و بهره برداری حداكثری از ايام الله هفته دفاع مقدس اقدام به توليد و پخش ويژه برنامه‌هايی كرده است كه بيانگر حماسه دفاع مقدس است.

قاسمی با اشاره به رويكردهای راهبردی سيما در هفته دفاع مقدس يادآور شد: تبيين اصول و مبانی ارزش‌های دفاع مقدس و نشر و ترويج هدفمند و هنرمندانه آن و نيز نشر فرهنگ دفاع و جهاد و انتقال آن به نسل‌های كنونی از راهبردهای اساسی سيما در پرداختن به جريان دفاع مقدس است.

وی در ادامه با اشاره به شعار راهبردی «خودباوری، ايثار ملی» به عنوان شعار سيما در اين هفته به بيان مهمترين توليدات و ويژه برنامه‌های سيما در هفته دفاع مقدس اشاره كرد و آنها را چنين برشمرد:

شبكه‌های سيما در اين ايام با پخش فيلم‌های سينمايی خاص دفاع مقدس و نيز فيلم‌های ضد استكباری و ويژه برنامه‌های تركيبی، گفت‌وگو محور، سرود و موسيقی، مستند دوران جنگ و برنامه‌های ديگر، گفتمان امسال سيما را كه «گنج جنگ و دفاع مقدس هنوز ادامه دارد»، را در اذهان مخاطبان خود زنده نگه خواهد داشت.

وی برخی از مهمترين اقدامات شبكه‌های سيما را يادآور شد و گفت: شبكه يك سيما با پخش مستند «حضور» به بررسی نقش رهبری در دفاع مقدس می‌پردازد و با پخش مجموعه داستانی «آخرين روزهای زمستان»، زندگی شهيد باقری را برای مخاطبان خود بازگو می‌كند. همچنين اين شبكه با پخش برنامه «سين مثل سريال» در هفت شب متوالی به بررسی سريال‌های توليد شده سيما در ارتباط با موضوع دفاع مقدس در ده سال اخير می‌پردازد. همچنين شبكه يك سيما از 31 شهريور تا 6 مهرماه در برنامه های صبحگاهی خود با دعوت از چهره‌های شاخص دوران دفاع مقدس، به بيان خاطرات آنها و شرايط جنگ در آن مقطع خواهد پرداخت.

مدير پروژه هفته دفاع مقدس سيما با بيان اين مطلب كه شبكه‌های مختلف سيما در اين هفته فيلم‌های سينمايی متنوعی را در معرض ديد مخاطبان خود قرار می‌دهد، افزود: از اقدامات شبكه‌های يك و دو سيما، پخش فيلم‌های دفاع مقدس در آن ايام است كه شامل فيلم‌های جديد از جمله «شب واقعه»، «شور شيرين»، «روزهای زندگی»، «به كبودی ياس»، «زخم شانه حوا»، «گلوگاه شيطان» را می‌توان نام برد كه اين فيلم‌ها برای اولين بار از سيما پخش خواهند شد.

وی همچنين برنامه «از آسمان » و يا «زنده باد زندگی» را اختصاص به مباحث مربوط به خانواده شهدا دانست و گفت : خانواده شهدا با حضور در اين برنامه‌ها به بيان ويژگی‌های شهيدان می‌پردازند.

قاسمی ويژه برنامه‌های شبكه سه سيما را شامل برنامه‌های متنوعی دانست و افزود: اين شبكه با اختصاص برنامه «ديروز، امروز، فردا» در هفت شب متوالی در هفته دفاع مقدس به موضوعاتی از جمله نقش جهاد سازندگی و سنگرسازان بی‌سنگر، نقش روحانيون در دفاع مقدس، غرب در جنگ عليه جمهوری اسلامی ايران، راهكارهای اشاعه فرهنگ ايثار، جهاد و شهادت و نقش جوانان در دفاع مقدس با حضور چهره‌های شاخص دفاع مقدس خواهد پرداخت.

قاسمی يادآور شد: «مدال سرخ» ويژه برنامه‌ای در ارتباط با شهيدان ورزشكار و برنامه «يك نشان از بی‌نشان» در ارتباط با شهيدان گمنام از شبكه سه سيما پخش می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به حضور و نقش دانشگاهيان در دفاع مقدس اظهار كرد: شبكه چهار سيما با برنامه «طلوع» در هفت شب متوالی مربوط به اين دوران به نقش دانشگاه‌ها، استادان و دانشجويان در دفاع مقدس می‌پردازد و دستاوردهای اين حضور را مورد واكاوی قرار می‌دهد. همچنين برنامه «هزار و يك شب» نيز ادبيات دفاع مقدس را با حضور شاعران و نويسندگان اين عرصه مورد بررسی قرار خواهند داد.

مدير پروژه هفته دفاع مقدس در سيما در ادامه با بيان اين مطلب كه شبكه تهران با برنامه «تهران 20» در هفت شب هفته دفاع مقدس با حضور چهره‌هايی نظير وزير خارجه دوران جنگ، مسئول تبليغات جنگ، فرماندهان ارتش و سپاه و مسئولان جهاد سازندگی به موضوع جنگ و دفاع مقدس می‌پردازد، خاطرنشان كرد: دو برنامه «حقيقت ماندگار» كه اختصاص به گفت‌وگو با چهره‌های ماندگار دوران جنگ دارد و برنامه «لحظه پروانگی» مختص زندگی‌نامه شهدای مناطق مختلف تهران از شبكه پايتخت برای علاقه‌مندان پخش می‌شود.

گزارش روابط عمومی سيما حاكی است‌، ديگر شبكه‌های سيما نيز ويژه برنامه‌های مختلفی را برای پخش تدارك ديده‌اند. به گفته قاسمی، شبكه قرآن سيما در هفت برنامه ويژه شبانگاهی و صبحگاهی خود با دعوت از قاريان، روحانيون و مداحان اهل بيت(ع) كه در جنگ حضور داشته‌اند، خاطرات آنها را از دوران دفاع مقدس برای بينندگانش واكاوی می‌كند.

قاسمی كه مديريت شبكه آموزش سيما را نيز عهده‌دار است، ويژه‌برنامه‌های اين شبكه را شامل موسيقی و شعر و ادبيات دفاع مقدس دانست كه در آن با دعوت از شاعران، آهنگ سازان و خوانندگان دوران دفاع مقدس، آثار هنری آنها در ارتباط با جنگ مورد بحث و بررسی قرار می‌گيرد.

وی افزود: برنامه «راديو 7» نيز در اين ايام ويژه دفاع مقدس و جنگ خواهد بود و برنامه «صبح ديگر» به مباحثی پيرامون خانواده و جنگ می‌پردازد و فيلم‌های طنز جنگی نيز در برنامه «‌هفته نامه» مورد بررسی قرار می‌گيرند.

مدير شبكه آموزش با اشاره به نقش پزشكان، پرستاران و دانش آموزان در هشت سال دفاع مقدس اظهار كرد: شبكه آموزش سيما در ويژه برنامه‌هايی خاص به فعاليت‌های اين قشر از افراد جامعه می‌پردازد.

قاسمی در ادامه با اشاره به اين كه شبكه نمايش و شبكه مستند نيز فيلم‌های داستانی و مستندهای مربوط به هفته دفاع مقدس را در معرض ديد مخاطبان خود می‌گذارند، يادآور شد: باكس 23 ـ 21 شبكه نمايش در هفت شب متوالی اختصاص به فيلم‌های جنگی و دفاع مقدس و نيز ضد آمريكايی دارد و شبكه مستند نيز در شب‌های هفته دفاع مقدس به پخش بهترين مستندهای مربوط به اين دوران خواهد پرداخت.

مدير پروژه هفته دفاع مقدس سيما در پايان با يادآوری اين نكته كه شبكه‌های جام جم سيما با توليد ويژه برنامه‌هايی خاص اين هفته به يادآوری ايثارگری‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس می‌پردازند، يادآور شد كه يكی از رويكردهای اصلی اين شبكه پرداختن به مظلوميت ملت ايران در جنگ است، ضمن آن كه پرده از نقاب منافقانه رسانه‌های غربی در برخورد با انقلاب و هشت سال دفاع مقدس خواهد برداشت.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391

 

 

رونمايی از 3 اثر در اختتاميه كنگره شعر دفاع مقدس

  دبير بيستمين جشنواره شعر دفاع مقدس از رونمايی سه كتاب كه شامل آثار برگزيده كنگره سراسری شعر دفاع مقدس است در مراسم اختتاميه اين كنگره خبر داد.

مصطفی محدثی‌خراسانی، دبير بيستمين كنگره سراسری شعر دفاع مقدس

مصطفی محدثی‌خراسانی، دبير بيستمين كنگره سراسری شعر دفاع مقدس در گفت‌‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) اظهار كرد: در حال حاضر مشغول تدارك انتشار سه كتاب از گزيده آثار ارسالی به بيستمين جشنواره شعر دفاع مقدس هستيم

وی گفت: هر سه كتاب در برگيرنده آثار جديدی است و تصور می‌كنم كه اين سه كتاب جزء كتاب‌های مطرح شعر معاصر شوند.

محدثی‌خراسانی افزود: كتاب‌های «لغت‌نامه ماهيان» گزيده شعر كودك و نوجوان و كتابی با عنوان «ميدان‌های تحرير» گزيده شعر دفاع مقدس در بخش‌های مختلف است و كتابی هم به سه زبان با عنوان «پرنده‌ای در سرزمين من به پرواز درآمده است» كه گزيده شعر بيداری اسلامی است در ايام برپايی اين كنگره كه در تبريز برگزار می‌شود رونمايی می‌شود.

وی در پايان گفت: بيستمين كنگره سراسری شعر دفاع مقدس از 12 ـ 14 مهرماه در شهر تبريز برگزار می‌شود.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس، شعر دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در یکشنبه بیست و ششم شهریور 1391

 

 

نشست خبری فرمانده كل سپاه يكشنبه برگزار می‌شود

  نشست خبری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 26 شهريورماه؛ همزمان با سالروز صدور فرمان تاريخی امام خمينی(ره) مبنی بر تشكيل نيروهای سه‌گانه زمينی، دريايی و هوايی سپاه برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، محمدعلی جعفری، فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز يك‌شنبه، 26 شهريورماه با حضور در نشستی خبری ضمن تشريح دستاوردها و اقدمات سپاه در زمينه‌های مختلف به سؤالات خبرنگاران داخلی و خارجی پاسخ می‌دهد.

اين نشست همزمان با سالروز صدور فرمان تاريخی امام خمينی مبنی بر تشكيل نيروهای سه‌گانه زمينی، دريايی و هوايی سپاه برگزار می‌شود.

نشست خبری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز يك‌شنبه، 26 شهريورماه در محل سالن شيخ مفيد مركز همايش‌های صدا و سيمای جمهوری اسلامی برگزار خواهد شد.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه بیست و پنجم شهریور 1391

 

 

روزشمار هفته دفاع مقدس در خوزستان اعلام شد
دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان صبح امروز، 21 شهريورماه در دبيرخانه اين ستاد، روزشمار هفته مقدس در استان را اعلام كرد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خوزستان، سرهنگ عبدالمجيد عقيلی، مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان و دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان در نشست خبری كه صبح امروز 21 شهريورماه در دبيرخانه اين ستاد برگزار شد، به اعلام روزشمار هفته دفاع مقدس پرداخت و گفت: جمعه 31 شهريورماه به نام شهدا و با شعار بصيرت، شجاعت، ولايت و محورهای تبليغی روز رژه نيروهای مسلح، نقش نيروهای مسلح در اقتدار ايران اسلامی در سايه‌های ولايت‌مداری و رهبری، شنبه 1 مهرماه به نام نماز و جهاد، با شعار دانش‌آموزان، نوآوران، دانشمندان و محورهای تبليغی دانش‌آموزان، دانشجويان و اهميت به دانش و پژوهش در پيشبرد كشور، يكشنبه 2 مهرماه به نام بصيرت دينی و دفاع مقدس با شعار جوانان، آمادگی دفاعی، سربازان و محورهای تبليغی اهميت به پدافند غيرعامل و نقش جوانان و سربازان و رشادت آنها برای اقتدار ايران اسلامی، دوشنبه 3 مهرماه به نام سربازی و حماسه دفاع مقدس، با شعار زنان، ارزش‌های اسلامی، پايداری ملی و محورهای تبليغی توجه به نقش زنان در پيروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حفظ عفاف و ارزش‌های دينی نامگذاري شده است.

وي ادامه داد: سه‌شنبه 4 مهرماه به نام جهاد در جهاد با شعار وحدت، استكبارستيزی، بيداری اسلامی و محورهای تبليغی وحدت، بيداری اسلامی در مبارزه با استكبار جهانی، چهارشنبه 5 مهرماه به نام ولايت‌فقيه و دفاع مقدس با شعار رزمندگان، جهادگران، فرماندهان، و محورهای تبليغی تبيين حماسه بزرگ عمليات ثامن‌الائمه و تجليل از فرماندهان شهيد اين عمليات، پنج‌شنبه 6 مهرماه به نام خانواده و دفاع مقدس، با شعار شهادت، كرامت، عزت، و محورهای تبليغی تجليل از شهيدان و ايثارگران دفاع مقدس و روز غبارروبی در نظر گرفته شده‌اند.

عقيلی با بيان اينكه 5 كميته نيروهای مسلح، فرهنگی، تبليغات و اطلاع‌رسانی، ايثارگران، پشتيبانی و خدمات در ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس امسال تعيين شده است، تصريح كرد: كميته نيروهای مسلح متشكل از فرماندهی ارشد آجار در جنوب غرب كشور، سپاه حضرت ولی عصر(عج)، فرماندهی انتظامی و مرزبانی استان و كميته فرهنگی با مسئوليت اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان متشكل از شورای هماهنگی تبليغات اسلامی، جهاد كشاورزی، آموزش و پرورش، بنياد شهيد و امور ايثارگران و اداره‌كل ورزش و جوانان استان است.

دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان افزود: كميته تبليغات و اطلاع‌رسانی با مسئوليت اداره‌كل حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان متشكل از مراكز صدا و سيمای مركز استان و آبادان، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامي، اداره كل تبليغات اسلامی، شورای هماهنگی و حوزه هنری خوزستان و كميته ايثارگران با مسئوليت بنياد شهيد و امور ايثارگران استان متشكل از صدا و سيما، حوزه هنری، اداره كل تبليغات اسلامی و بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس و كميته پشتيبانی با مسئوليت اداره‌كل امور اجتماعی استانداری خوزستان كه شامل شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، شركت‌های مناطق نفت‌خيز جنوب، ملی حفاری و فولاد خوزستان است.

وي در ادامه به اهم برنامه‌های اين هفته اشاره و عنوان كرد: رژه نيروهای مسلح و فرود چترباز در مركز استان، برگزاری رزمايش توسط سپاه از 31 شهريور الی 10 مهرماه در حد فاصل پل علی‌بن مهزيار و پل منتهي به ميدان شهيد بندر در ساحل غربی و شرقی رودخانه كارون، برگزاری جشنواره پايتخت پنجره‌ها در آبادان با محوريت 5 مهر، مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در سطح استان در روز پايانی، همچنين حضور فرماندهان و تبيين و تجزيه، تحليل علمی دفاع مقدس با حضور اساتيد دانشگاهی در صدا و سيما استان و آبادان، رونمايی از مستند فرزند هميشه جاويد هويزه زندگی شهيد جرفی كه توسط اداره‌كل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس توليد شده است، همچنين 5 اثر مستند ديگر از شهدای محوری استان كه توسط بنياد شهيد برای تلويزيون تهيه شده است.

عقيلي ادامه داد: حضور فرماندهان و راويان در سطوح دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی و مدارس و تبيين 8 سال دفاع مقدس در بين نسل‌ نوجوان و جوان، ديدار با نماينده ولی‌فقيه در استان و ائمه جمعه با عنوان اعلام بيعت با رهبری توسط نيروهای مسلح و بسيجی، برگزاری يادواره شهدای نفت به عنوان يك يادواره محوری با حضور مقامات وزارتی در آبادان و همچنين برپايی جشنواره فيلم مقاومت توسط سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) در شهرستان‌های مرزی آبادان و خرمشهر، سوسنگرد، هويزه و شوش‌دانيال بخشی از برنامه‌های اين در نظر گرفته شده برای اجرا در اين هفته مي‌باشد.

وی در پايان به خيل برنامه‌های ورزشی، راهپيمايی‌های خانوادگی، مسابقات، مراسم معنوی در سطح پايگاه‌ها و مساجد و همچنين ديدار از خانواده شهدا و ايثارگران تكريم از آنان، جهت اجرا در اين هفته اشاره كرد.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391

 

 

اقتصاد مقاومتی؛ محور اصلی راهبرد فكری هفته دفاع مقدس

  دبير ستاد گراميداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان گفت: با توجه به اهميت اقتصاد مقاومتی كه فراروی جمهوری اسلامی است، اين مسئله محور اصلی در راهبرد فكری هفته دفاع مقدس در ستاد استان خوزستان برنامه‌ريزي شده است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خوزستان، سرهنگ عبدالمجيد عقيلی، مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان و دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان در نشست خبری كه 21 شهريورماه در دبيرخانه اين ستاد برگزار شد، با بيان اينكه امروزه هويت‌های ملی كه برگرفته از تاريخ دور ملت‌ها هستند، مورد توجه مي‌باشند، عنوان كرد: بسياری از كشورهای نوپا كه در صده‌های اخير به حوزه كشورها و مجموعه سياسی جهان پيوسته‌اند در پی ايجاد اعتبار برای خود در سطح دنيا هستند كه در اين راستا گاهی دست به جعل تاريخی نيز می‌زنند.

وی با بيان اينكه ملت سرافراز ايران همواره در تاريخ دور و نزديك خود شاهد حماسه‌های عظيم فراوان بوده است، ادامه داد: اگر تاريخ نزديك ايران را سه دهه پس از انقلاب اسلامی در نظر بگيريم، شاهد تاريخ پرفراز و فرود همراه با سختی‌های فراوان و در كنار آن استقلال، پيروزی و افتخار نشات گرفته از آن پيروزی‌ها خواهيم بود؛ در اين ميان دوران 8 ساله دفاع مقدس برگ زرين و آئينه بی‌مثال اين سه دهه خواهد بود كه به خوبی نمايشگر مقاومت ملت‌ ما است.

دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان گفت: 8 سال دفاع مقدس از آن‌سو تحميل شد كه يك ملت به دليل توجه به آزادی، حفظ استقلال و دستيابی به فرهنگ ملی و مذهبی خود مورد خشم و هجوم دشمنان قرار گرفت و با يك هجوم از پيش تعيين شده مرزهای آن مورد تاخت و تاز قرار گرفت.

عقيلی با بيان اينكه در 8 سال دفاع مقدس پايه‌های نظام تقويت و انقلاب اسلامي حفظ شد و ملت انسجام، وحدت، اقتدار و قدرت ملی خود را به دشمنان تحميل كرد، گفت: دفاع مقدس زمينه‌ساز صدور انقلاب به جهان شد. صدور انقلاب اسلامي نه به اين معنا كه انقلاب اسلامی به صورت شكلی منتقل و در كشورها ديگر مستقر شود، بلكه به اين معنا كه فكر استقلال و آزادی‌خواهی و اينكه دين می‌تواند در زندگی فردی و اجتماعی و حتی حكومت‌داری نقش‌آفرينی كند، به جهان صادر شد. لذا امروز بيداری اسلامی كه در غرب آسيا و شمال آفريقا در حال تحقق است نتيجه آن مقاومت‌ها و پايمردی‌ ملت ايران در دوران 8 ساله دفاع مقدس است.

وی در بخش دوم صحبت‌های خود با بيان اينكه مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس بايد به زوايای مختلف اين حماسه بپردازد و به زوايای مختلف آن از اولين روزهای مقاومت در مرزهای شلمچه، دشت‌آزادگان، آبادان و خرمشهر تا لايه‌های عميق آن كه پشت جبهه است يعنی تا دوردست‌ترين روستا كه خود را سهيم در حمايت از رزمندگان و دفاع مقدس می‌داند پرداخته شود، به بيان برنامه‌های پيش‌بينی شده هفته دفاع مقدس پرداخت و تصريح كرد: آنچه كه در اين هفته بايد مورد توجه قرار گيرد وحدت، انسجام و همبستگی بوجود آمده ميان آحاد مردم و جامعه اعم از مردم و دولت، در دوران دفاع مقدس، تبيين نقش و جايگاه رهبری و فرماندهی امام امت و ولايت‌پذيری مردم از فرامين امام، هوشياری و بصيرت نوجوانانی كه با كمی سن افتخار آفريدند، می‌باشد.

مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان اضافه كرد: حضور زنان در كنار مردان از اولين لبه‌های نبرد در خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، دهلران و قصر شيرين خود دليلی بی‌بديل از بصيرت و شجاعت زنان ما در رويارويی با دشمن است كه بايد در اين هفته مورد توجه قرار گيرد.

عقيلی با اشاره به تجربه ملت ايران در تحمل رنج‌های ناشی از تحريم اقتصادی در دوران دفاع مقدس و پشتيبانی از جبهه‌ها و اداره بحران عظيم جنگ توسط ملت ايران، گفت: اين امر نماد بارزی از مقاومت ملت ايران است كه امروزه با توجه به مسئله اقتصاد مقاومتی كه فراروی جمهوری اسلامی است، اين مسئله محور اصلی در راهبرد فكری هفته دفاع مقدس در ستاد استان خوزستان است.

دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان گفت: از جمله مواردی كه امسال مورد توجه ويژه قرار گرفته سالروز شكست حصر آبادان در 5 مهرماه است تا جايگاه شكست حصر آبادان پس از يك سال پايداری مردم اين شهر در محاصره 270 درجه‌ای برای نوجوانان و جوانان تبيين شود.

مديركل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در ادامه با اشاره به اينكه بيش از 200 عنوان برنامه در سطح استان طرح‌ريزی شده، تصريح كرد: سعی شده ضمن نوآوری، جلوگيری از خودشيفتگی تبليغاتی و نقد منصفانه برنامه‌های گذشته و ارائه برنامه‌ها با توجه به جامعه هدف كه نوجوانان و جوانان هستند، صورت گيرد. همچنين مشاركت مردمی و ايجاد فضای نشاط و پويايی و توجه به اين مسئله كه ارزش‌های به دست آمده از 8 سال دفاع مقدس می‌تواند در جامعه امروز كارساز و كارآمد باشد، در برنامه‌ها مورد توجه قرار گيرد.

عقيلی در پايان اين جلسه در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر وضعيت پارك موزه دفاع مقدس شهر اهواز گفت: به لحاظ بنا و ساختمان و به عنوان موزه طبيعی محوطه‌ای در پايگاه منتظران شهادت «گلف» مورد توجه است كه مراحل مطالعاتی آن به پايان رسيده و در حال پيگيری مراحل مشاوره‌ای و مهندسی آن هستيم؛ دو نقطه ديگر يكی در پارك شهروند و يكی پارك جزيره نيز به عنوان محيط موزه مورد توجه است كه يكی از اين دو نقطه انتخاب می‌شود.

وی با بيان اينكه رايزنی‌ها و مذاكرات همچنان ادامه دارد، گفت: امسال به‌همت استانداری‌ خوزستان 15 ميليارد ريال برای مرحله اول و شروع كار در نظر گرفته شده است.

عقيلی گفت: پارك موزه دفاع مقدس در آبادان در مساحتی بالغ بر 30 هكتار در هفته دفاع مقدس كلنگ‌زنی خواهد شد. اين پارك موزه در سه بخش نقش صنعت نفت در دفاع مقدس، آبادان در جنگ تحميلی و نقش آبادان در حماسه دفاع مقدس راه‌اندازی می‌شود.

دبير ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در خوزستان همچنين از راه‌اندازی مراكز فرهنگی دفاع مقدس در شهرهای هويزه، سوسنگرد، شوش‌دانيال و انديمشك خبر داد.



:: موضوعات مرتبط: راه وهدف شهدا، دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1391

 

 

مديريت مشترك يا واحد جهانی و نقش بسيج

يادداشت معاون سازمان بسيج؛
مديريت مشترك يا واحد جهانی و نقش بسيج

  موضوعی كه ما بيش از گذشته به آن نياز داريم ارتباط با توده‌های مردم دنيا با استفاده از توده‌های بسيج مردمی كشور است، يعنی صدور انقلاب نيز مانند ديگر وجوه انقلاب مردمی شود.

به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی بسيج، احمد اسفندياری، معاون بين‌الملل سازمان بسيج مستضعفين يادداشتی با عنوان «مديريت مشترك يا واحد جهانی و نقش بسيج» منتشر كرده كه در ذيل آمده است.

معلم اول عصر جديد بشر حضرت امام خمينی (ره) كه از ابتدای شروع نهضت تاكيد بر جهانی بودن انقلاب داشته ضمن تاكيد بر تشكل جهانی مستضعفين می‌فرمايند: «انقلاب مردم ايران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت اروحنا فدا است».

ايشان با اعتقاد راسخ به ناتوانی قدرت‌های مادی غرب و شرق در برابر اراده و مشيت الهی می‌فرمايند «ما بايد خود را آماده كنيم تا در برابر جبهه متحد شرق و غرب جبهه قدرتمند اسلامی انسانی با همان نام و نشان اسلام و انقلاب ما تشكيل شود و آقايی و سروری محرومين و پا برهنگان جهان جشن گرفته شود. مطمئن باشيد قدرت‌های شرق و غرب همان مظاهر بی‌عنوان دنيای مادی‌اند كه در برابر خلود و جاودانگی دنيای ارزش‌های معنوی قابل ذكر نمی‌باشند.»

اولين نكته‌ای كه بايد در ابتدای بحث مشخص شود اين است كه بر اساس اعتقادات ما كه بر گرفته از آيات قرآن كريم و روايات ائمه معصومين (رع) می‌باشد، هدف غايی و كمال مطلوب مديريت واحد جهانی است و نظام مشترك جهانی پايان كار نيست، بلكه يك مقدمه قابل قبول در جهت رسيدن به يك نظام واحد معنوی مهدوی است، پس نظام مشترك مقدمه كمال است نه خود كمال اما نقش و جايگاه بسيج و تفكر بسيجی در اين ميان چگونه تعريف می‌شود؟

امام بسيجی ملت ايران خودشان نقشه راه را به وضوح و خوبی ترسيم نموده‌اند، به نحوی كه می‌‌فرمايند: «بايد بسيجيان جهان اسلام به فكر ايجاد حكومت بزرگ اسلام باشند و اين شدنی است، چرا كه بسيج تنها منحصر به ايران نيست، بايد هسته‌های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ايستاد. شما در جنگ تحميلی نشان داديد كه با مديريت صحيح و خوب می‌توان اسلام را فاتح جهان نمود شما بدانيد كارتان به پايان نرسيده است، انقلاب اسلامی در جهان نيازمند فداكاری‌های شماست.»

با گذشت بيش از دو دهه از ترسيم راه ادامه نهضت و پيش‌بينی‌های ژرف و عميق معمار كبير انقلاب مبنی بر فروپاشی ابرقدرت شرق و افول و شكست روزافزون سياست‌های ليبرال دموكراسی و اردوگاه غرب، به تعبير رهبر فرزانه انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای، جهان در يك پيچ بسيار مهم تاريخی قرار دارد.

با بررسی وضعيت بيداری اسلامی مردم منطقه و ساير كشورها و اعتراضات وسيع مردمی در اروپا و آمريكا به اين نتيجه روشن و واضح می‌رسيم كه تفكر و فرهنگ انقلاب مردم ايران عينيت يافته و الگو شده است و اين دقيقا همان شرطی است كه امام راحل جهت صدور انقلاب به آن معتقد بودند كه صدور انقلاب بايد با اخلاق و كردار پسنديده و الگو نمودن ملت ايران و معرفی اين الگو به ملت‌ها انجام شود و بقيه كار را خود ملت‌ها می‌كنند.

با توجه به مطالب ذكر شده و بررسی سابقه تشكيل بسيج به فرمان حضرت امام خمينی (ره) و ديدگاه‌های ايشان و انديشه‌های خلف صالح ايشان حضرت امام خامنه‌ای نتيجه می‌گيريم كه:

1- بسيج يك تفكر ناب برخاسته از اسلام است.

2- اساس كار بسيج حمايت از مظلومان و مستضعفين در سراسر دنيا است.

3- پايه بسيج فعال كردن و سمت و سو دادن تمام نيروهای شاداب و پر اميد در سراسر جهان و تشكيل هسته‌های مقاومت در جهت مبارزه با ظلم و استبداد و زمينه‌سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج) و تشكيل حكومت جهانی اسلام است.

اما موضوعی كه ما بيش از گذشته به آن نياز داريم ارتباط با توده‌های مردم دنيا با استفاده از توده‌های بسيج مردمی كشور است، يعنی صدور انقلاب نيز مانند ديگر وجوه انقلاب مردمی شود و وقت آن رسيده است كه بسيجيان جهان اسلام ضمن عمل نمودن به وظايف تاريخی خطير و مهم خود كه همانا تلاش در جهت تشكيل هسته‌های مقاومت در سراسر جهان و گام برداشتن برای تشكيل حكومت بزرگ اسلامی است و بايد با استفاده از راه‌كارهای جديد و بديع به اين حركت كه در واقع حركت در جهت مديريت واحد جهانی است، سرعت و شتاب بخشند.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه هجدهم شهریور 1391

 

 

لزوم استفاده از تمام توان كشور در زمينه‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

رئيس جديد بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار كرد: دفاع مقدس برای همه‌ مردم است و ما در زمينه‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موفق نمی‌شويم مگر آنكه از توان تمام كشور برای اين منظور استفاده كنيم.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) سردار كارگر، رئيس جديد بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در همايش اساتيد درس آشنايی با دفاع مقدس كه امروز، 18 شهريورماه، آغاز شد ضمن اعلام اينكه پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس از زير مجموعه‌های بنياد است، گفت: در روز معارفه عرض كردم هر كس از سازمانی به نام نيروی انتظامی به بنياد مقدسی به نام بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس آمده‌ام و علت آن اين بود كه نيروی انتظامی در هر سال به طور ميانگين 100 تا 110 شهيد و تعداد زيادی جانباز تقديم نظام و كشور می‌كند و در همين رابطه مقام معظم رهبری نيز فرموده‌اند: به واقع شما پرسنل نيروی انتظامی مجاهدين فی سبيل الله هستيد.

وی سخنان خود را در خصوص بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ادامه داد و گفت: در بنياد هم همه‌ اساتيد بايد كمك كنند تا برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس راهكار بيابيم.

سردار كارگر در بخش ديگری از سخنان خود تاكيد كرد: دفاع مقدس فقط متعلق به اقشار نظامی نيست و برای همه‌ مردم است. ما در زمينه‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موفق نمی‌شويم مگر آنكه از توان تمام كشور برای اين منظور استفاده كنيم.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاكيد كرد: بايد حتماً تحولی در رويكردها صورت بگيرد و به اميد خدا تحولی كه به تعالی بيانجامد.

سردار كارگر ادامه داد: در همين راستا كارگروهی را ايجاد كرده‌ايم و عمده‌ فعاليت‌های آن نيز بر عهده پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس خواهد بود.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان كرد: ما بايد از مهد كودك‌ها شروع كنيم و از سنين پايين به نشر فرهنگ دفاع مقدس و نهادينه سازی آن بپردازيم. بايد تلاش كنيم از همه‌ توان كشور از سينماگر، از بازيگران، هنرمندان، كاريكاتوريست‌ها و غيره استفاده كنيم تا دفاع مقدس را بشناسانيم.

سردار كارگر با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس كه فرموده‌اند: دفاع مقدس گنجينه است، اضافه كرد: ما بايد دفاع مقدس را برای نسل امروز به زبانی كه متوجه می‌شود بيان كنيم.

وی در بخش پايانی سخنان خود اين سوال را مطرح كرد: كه آيا تا امروز يك فيلم فاخر درباره دفاع مقدس ساخته‌ايم؟ و تصريح كرد: چطور نمی‌توانيم يك فيلم فاخر در زمينه دفاع مقدس تهيه كنيم بحمدالله نمونه‌ كار زياد داريم مثل همين كتاب «پايی كه جا ماند»

وی ادامه داد: لذا انتظار است كه دوستان و اساتيد حاضر و همه‌ اساتيد كمك كنند تا اين پژوهشگاه به معنای واقعی تبديل به يك پژوهشگاه شود.

همچنين قبل از سخنان سردار كارگر سردار جواد خزاری رئيس باغ موزه دفاع مقدس تهران بزرگ از افتتاح باغ موزه در ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: رويكرد غالب در رابطه با ايجاد اين باغ موزه رويكردی علمی، پژوهشی و معرفتی بوده است.

بر اساس گزارش ايكنا همچنين اين مراسم با سخنرانی سردار پيری رئيس پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس در حال پيگيری است.



:: موضوعات مرتبط: راه وهدف شهدا، دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه هجدهم شهریور 1391

 

 

لزوم استفاده از تمام توان كشور در زمينه‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس

رئيس جديد بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار كرد: دفاع مقدس برای همه‌ مردم است و ما در زمينه‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موفق نمی‌شويم مگر آنكه از توان تمام كشور برای اين منظور استفاده كنيم.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) سردار كارگر، رئيس جديد بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در همايش اساتيد درس آشنايی با دفاع مقدس كه امروز، 18 شهريورماه، آغاز شد ضمن اعلام اينكه پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس از زير مجموعه‌های بنياد است، گفت: در روز معارفه عرض كردم هر كس از سازمانی به نام نيروی انتظامی به بنياد مقدسی به نام بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس آمده‌ام و علت آن اين بود كه نيروی انتظامی در هر سال به طور ميانگين 100 تا 110 شهيد و تعداد زيادی جانباز تقديم نظام و كشور می‌كند و در همين رابطه مقام معظم رهبری نيز فرموده‌اند: به واقع شما پرسنل نيروی انتظامی مجاهدين فی سبيل الله هستيد.

وی سخنان خود را در خصوص بنياد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس ادامه داد و گفت: در بنياد هم همه‌ اساتيد بايد كمك كنند تا برای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس راهكار بيابيم.

سردار كارگر در بخش ديگری از سخنان خود تاكيد كرد: دفاع مقدس فقط متعلق به اقشار نظامی نيست و برای همه‌ مردم است. ما در زمينه‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس موفق نمی‌شويم مگر آنكه از توان تمام كشور برای اين منظور استفاده كنيم.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تاكيد كرد: بايد حتماً تحولی در رويكردها صورت بگيرد و به اميد خدا تحولی كه به تعالی بيانجامد.

سردار كارگر ادامه داد: در همين راستا كارگروهی را ايجاد كرده‌ايم و عمده‌ فعاليت‌های آن نيز بر عهده پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس خواهد بود.

رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عنوان كرد: ما بايد از مهد كودك‌ها شروع كنيم و از سنين پايين به نشر فرهنگ دفاع مقدس و نهادينه سازی آن بپردازيم. بايد تلاش كنيم از همه‌ توان كشور از سينماگر، از بازيگران، هنرمندان، كاريكاتوريست‌ها و غيره استفاده كنيم تا دفاع مقدس را بشناسانيم.

سردار كارگر با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس كه فرموده‌اند: دفاع مقدس گنجينه است، اضافه كرد: ما بايد دفاع مقدس را برای نسل امروز به زبانی كه متوجه می‌شود بيان كنيم.

وی در بخش پايانی سخنان خود اين سوال را مطرح كرد: كه آيا تا امروز يك فيلم فاخر درباره دفاع مقدس ساخته‌ايم؟ و تصريح كرد: چطور نمی‌توانيم يك فيلم فاخر در زمينه دفاع مقدس تهيه كنيم بحمدالله نمونه‌ كار زياد داريم مثل همين كتاب «پايی كه جا ماند»

وی ادامه داد: لذا انتظار است كه دوستان و اساتيد حاضر و همه‌ اساتيد كمك كنند تا اين پژوهشگاه به معنای واقعی تبديل به يك پژوهشگاه شود.

همچنين قبل از سخنان سردار كارگر سردار جواد خزاری رئيس باغ موزه دفاع مقدس تهران بزرگ از افتتاح باغ موزه در ابتدای مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: رويكرد غالب در رابطه با ايجاد اين باغ موزه رويكردی علمی، پژوهشی و معرفتی بوده است.

بر اساس گزارش ايكنا همچنين اين مراسم با سخنرانی سردار پيری رئيس پژوهشگاه علوم معارف دفاع مقدس در حال پيگيری است.



:: موضوعات مرتبط: راه وهدف شهدا، دفاع مقدس و بسیج

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در شنبه هجدهم شهریور 1391

 

 

اعلام فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی بسيج در استان مركزی
رئيس سازمان بسيج هنرمندان استان مركزی از اعلام فراخوان برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی بسيج در اين استان خبر داد.

علی احمدی، رئيس سازمان بسيج هنرمندان استان مركزی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی گفت: اين جشنواره به‌مناسبت هفته بسيج و به همت سازمان بسيج هنرمندان استان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اين جشنواره حول محورهای بازخوانی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی، بيداری اسلامی، تبيين و تعيين اهداف و آرمان‌های اسلام و انقلاب و حمايت از توليد ملی و كار و سرمايه ايرانی برگزار می‌شود.

احمدی با بيان اينكه مهلت ارسال آثار به اين جشنواره تا پايان آبان‌ماه سال‌جاری است اظهاركرد: همزمان با افتتاحيه نمايشگاه كارگاه آموزشی نيز ويژه ارائه دهندگان آثار برپا می‌شود.

اين مقام مسئول در پايان خاطرنشان كرد: مراسم اختتاميه اين جشنواره آذرماه سال‌جاری مقارن با هفته بسيج برگزار مي‌شود.

يادآور می‌شود؛ دبيرخانه جشنواره هنرهای تجسمی بسيج در خيابان قائم مقام، ميدان ساعت، جنب بانك ملی، ساختمان شهيد چمران، سازمان بسيج هنرمندان سپاه روح الله استان مركزی واقع است.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391

 

 

مراسم اختتاميه اجلاس اساتيد بسيجی كشور در مشهد برگزار می‌شود
مراسم اختتاميه اجلاس سالانه اساتيد بسيجی دانشگاه‌های كشور فردا، 15 شهريورماه با حضور شخصيت‌های كشوری و لشگری در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه خراسان رضوی، مراسم اختتاميه اجلاس سالانه اساتيد بسيجی دانشگاه‌های كشور فردا، 15 شهريورماه با حضور شخصيت‌های كشوری و لشگری ساعت 8 در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

این اجلاس از 12 شهريورماه با حضور فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئيس سازمان بسيج مستضعفين، رئيس سازمان بسيج اساتيد كشور، امام جمعه مشهد، اعضای مجلس خبرگان رهبری، رئيس نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و حافظ منافع ايران در مصر آغاز شده است.

پس از برگزاری مراسم افتتاحيه، هزار نفر از اساتيد بسيجی در قالب كارگروه‌های تخصصی جنگ نرم، بيداری اسلامی و حلقه‌های صالحين به مدت دو روز به تبادل نظر پرداختند.

13 و 14 شهريور ماه، كارشناسان و سخنرانان مجرب در جمع اساتيد بسيجی با موضوعات مختلف به سخنرانی می‌پردازند.

از جمله موضوعات مهم سخنرانان، نقش مسئولان كانون‌های بسيج اساتيد در ارتقای توانمندی‌های ساير اقشار بسيج، رهبری در تحول و فرهنگ آينده‌ساز، واكاوی فرقه‌های نو ظهور و عرفان‌های نوپديد، روش شناسی ارتباطات در فضای سايبری و اخلاق كاربردی مديريت بوده است.

مراسم اختتاميه در نوبت صبح با تلاوت آيات قرآن كريم آغاز و به ترتيب سعيد جليلی، دبير شورای عالی امنيت ملی كشور، محمدحسين صفارهرندی، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی، رئيس سازمان بازرسی كل كشور و حسين سلامی، جانشين فرماندهی كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سخنرانی خواهند پرداخت.

يادآور می‌شود، برنامه‌های مراسم اختتاميه از ساعت 14 روز چهارشنبه، 15 شهریورماه آغاز و سپس سردار ابوالفضل مسجدی، تحليل‌گر مسائل استراتژيك، ابراهيم عزيزی، معاون توسعه منابع انسانی رئيس جمهور و كامران دانشجو، وزير علوم، تحقيقات و فناوری به سخنرانی خواهند پرداخت.

اخبار تكميلی مراسم اختتاميه متعاقبا ارسال خواهد شد.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391

 

 

رونمايی از 31 جلد كتاب ارتش در طول هفته دفاع مقدس
رئيس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با اعلام خبر رونمايی از مجموعه «تاريخ دفاع مقدس ارتش» طی هفته دفاع مقدس، افزود: طی هفته دفاع مقدس، هر روز مراسم رونمايی از كتاب‌های منتشر شده انتشارات ارتش جمهوری اسلامی ايران برگزار خواهد شد.
امير حسن سيفی، رئيس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش

امير حسن سيفی، رئيس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، به رونمايی 31 جلد از مجموعه 100 جلدی اسناد و مدارك ستاد مشترك ارتش با عنوان «تقويم تاريخ دفاع مقدس» اشاره كرد و افزود: در هفته دفاع مقدس، 31 جلد كتاب از مجموعه 100 جلدی اسناد و مدارك ستاد مشترك ارتش با عنوان «تقويم تاريخ دفاع مقدس ارتش» رونمايی می‌شود.

وی ادامه داد: اين مجموعه توسط سرتيپ دوم علاءالدين احمدی و 30 نفر از امرای ارتش تهيه شده است كه پژوهشگاه دفاع مقدس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نيز بر آن نظارت دارد.

امير سيفی تصريح كرد: در كنار اين مجموعه، 67 عنوان عنوان كتاب كودك و نوجوان در زمينه دفاع مقدس رونمايی خواهد شد.

رئيس سازمان حفظ آثار ارتش اظهار كرد: تعداد 17 عنوان كتاب در حوزه بزرگسالان نيز با عناوين «جنگ در اسارت» نوشته سرهنگ شاداب عسگری، «پروازی ديگر» عليرضا اسفندياری، «خليج فارس» مجتبی نيك‌رهی «در انتهای افق» داود الياسی، «كبوتر چاهی» عليرضا اسفندياری، «ويراستاری آسان درباره كتاب‌های جنگ»، «جدار با سرنوشت» مژگان مظفری و «پدران سرباز و پسران سرباز» نوشته علی اسفندياری رونمايی می‌شود.

امير سيفی افزود: «اسرای عراقی يا سرباز ايرانی» نوشته محمدحسن حبيبيان و شاداب عسگری، «اولين امير، اولين ترور» به قلم دكتر يعقوب توكلی، «تاوان عشق» سرهنگ صادق‌زاده، «باغ اسدالله خان» سرهنگ صادق‌زاده، «نقش تركمن ‌صحرا در جنگ تحميلی» سرهنگ عليزاده، «نظم و انضباط از ديدگاه قرآن و حديث» سرتيپ حسن سيفی، «راز عاشقی، سر دلبری»، «نظم و انضباط از ديدگاه دو كبير انقلاب» سرتيپ حسن سيفی و «رمان پنج جلدی» از سال 32 ـ 57، از ديگر كتاب‌هايی هستند كه به گفته سيفی در هفته دفاع مقدس رونمايی خواهد شد.

وی گفت: طرح «خطرات، خاطرات، عبرت‌ها و آموزه‌ها» نيز طرحی است كه در آن خاطرات نيروهای ارتش در طول جنگ در قالب 14 خاطره توسط يك نفر و در يك جلد كتاب به نام چهارده معصوم(ع) منتشر خواهد شد.

به گفته رئيس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، اين مراسم طی هر روز از هفته دفاع مقدس در محل انتشارات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس واقع در خيابان شريعتی، خيابان شهيد قدوسی، انتشارات ارتش جمهوری اسلامی ايران برگزار می‌شود.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، جشنواره ها يادواره ها ومسابقات دفاع مقدس، کتب ومجلات دفاع مقدس

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391

 

 

هنرمندان بسيجی الگوی تمام عيار مبارزه با جنگ نرم هستند‌
معاون هماهنگ‌كننده سپاه بيت‌المقدس كردستان گفت: بسيجيان با زبان گويای هنر می‌توانند در پيشبرد اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی گام‌های مهمی بردارند و الگوی تمام عيار مبارزه با جنگ نرم دشمنان هستند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه كردستان، ابراهيم حسينی، معاون هماهنگ‌كننده سپاه بيت‌المقدس كردستان صبح امروز، 14 شهریورماه در مراسم اختتاميه هفتمين جشنواره ادبيات داستانی بسيج كه در مجتمع فرهنگی ـ هنری فجر سنندج برگزار شد، گفت: با توجه به اينكه استان كردستان يك استان فرهنگی بوده و هنرمندان خاصی را در خود جای داده، شايسته است هنرمندان بسيجی آثار فرهنگی ـ هنری خود را درخور شأن والای اين استان ارائه كنند.

وی با اشاره به اينكه هزينه در عرصه فرهنگی، نوعی سرمايه‌گذاری در اين زمينه است، افزود: در حال حاضر دشمن فرهنگ و هويت ما را نشانه گرفته است.

معاون هماهنگ‌كننده سپاه بيت‌المقدس استان كردستان، تصريح كرد: بر همين اساس امروز حضور پررنگ بسيجيان در عرصه فرهنگ و هنر اهميت زيادی دارد؛ چراكه دشمنان در جنگ نرم مأيوس‌تر می‌شوند.

وی با تأكيد بر اقتدار و تأثيرگذاری جمهوری اسلامی ايران در جهان عنوان كرد: امروزه غرب مدعی برتری تمدن خود در سراسر دنيا است، در حاليكه تحولات تاريخی جهان در راستای بيداری اسلامی و رو به تمدن اسلامی گرايش دارد.

حسينی با اشاره به نقش ايران در تحولات جهان بيان كرد: اگر جمهوری اسلامی و نقش انقلاب نبود، بيداری اسلامی شكل نمی‌گرفت. امروز شاهد آن هستيم كه تمدن غرب به لطف بيداری اسلامی رو به افول می‌گرايد.

وی بسيجيان را پرچمداران اصلی مبارزه با جنگ نرم دانست و بيان كرد: بانوان و آقایان بسيجی در صف اصلی مبارزه با جنگ نرم دشمن قرار دارند و فعاليت‌های خاص فرهنگی آنان در راستای ساختن و پيشبرد اهداف اصلی جامعه اسلامی بر كسی پوشيده نيست.

معاون هماهنگ‌كننده سپاه بيت‌المقدس استان كردستان، در ادامه به اجلاس غير متعهدها اشاره كرد و افزود: با وجود تبليغات منفی غرب مبنی بر عدم حضور برخی كشورها، اجلاس غيرمتعهد ها در نهايت شكوه و مديريت خاصی برگزار شد و اين ثابت كرد كه ايران كشوری منزوی نيست.

حسينی به دستاوردهای بسيجيان در زمينه‌های مختلف اشاره و عنوان كرد: امروزه پيشرفت‌های كشور در زمينه پزشكی، هسته‌ای، دفاعی و ساير حوزه‌ها مديون بسيجيان جهادگر است و اين توانايی برای دنيا شگفت‌انگيز بوده است.

وی در ادامه تصريح كرد: مهندسان بسيجی هنرمند و توانا در زمان تحريم توانسته‌اند كشور را در سطحی از توانايی قرار دهند كه همزمان پاسخگوی تهديدات امنيتی سخت و نيمه سخت باشيم.

حسينی مردم كردستان را بسيجيان هميشه در صحنه و وفادار به نظام خواند و خاطرنشان كرد: يك سوم مردم كردستان بسيجی هستند و اين نشان از حضور با بصيرت آن‌ها در صحنه دارد.

وی در پايان بسيجيان را به تقويت خود در عرصه‌های مختلف فراخواند و يادآور شد: بسيجيان اگر خود را به دشمن‌شناسی، علم، بصيرت، تقوا و هنر مسلح كنند، كاركرد فرهنگی بسيج مضاعف‌تر از گذشته خواهد بود.



:: موضوعات مرتبط: دفاع مقدس و بسیج، تهدیدات وجنگ نرم

http://akharinmonji.persiangig.com/document/pootin.gif

نوشته شده توسط سید جعفر فاطمی نوش آبادی در چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391

 

مطالب گذشته

:: عکس/ بوسه رییس جمهور بر چادر مادر شهید
:: اعلام فراخوان همايش ملی «نقش سبك زندگی در اقتصاد مقاومتی» در خراسان شمالی
:: نتایج مسابقه وبلاگ نویسی «زیر نور جبهه» اعلام شد
:: برنامه های عمومی هفته بسیج دانش آموزی
:: كتاب «پايه‌های فكری جنگ نرم» منتشر شد
:: فراخوان مسابقه وبلاگ نویسی لاله های سرخ
:: انتشار نشريه «حصر سايبری»
:: وبلاگ‌های شهدای هنرمند زنجان راه‌اندازی می‌شود
:: مجوز ساخت بازی رايانه‌ای «نبرد فانتزی» صادر شد
:: برگزيدگان مسابقه وبلاگ‌نويسی «خاطرات جبهه»
:: توليد نرم‌افزار «مُلك آسمان» نخستين سفر مجازی سه بعدی به راهيان نور
:: 3 اسفند؛ برگزاری جشنواره «ره‌آورد سرزمين نور» در خوزستان
:: ۲۰ جمله كليدی رهبر معظم انقلاب درباره «دفاع مقدس»
:: جشنواره عکس و خاطره دفاع مقدس
:: پرتال جامع دفاع مقدس اردبيل رونمايی شد

.............. مطالب قدیمی‌تر >>

درباره




مقام معظم رهبري:

بسيج در واقع آن پوششى است، آن قالبى است كه بهترين جوانان اين كشور براى رسيدن به آرمانهاى بلند اين ملت بزرگ، ميتوانند در زير اين پوشش گرد هم بيايند و جمع بشوند. بسيج، پير و جوان و زن و مرد و اين قشر و آن قشر نميشناسد. هر كدام از ما آن روزى كه به معناى حقيقى كلمه بتوانيم خود را بسيجى بدانيم، بايد افتخار كنيم؛ و افتخار ميكنيم.

بسیجی پاک از هرنقص و عیب است
بسیجی صاف از هر شک و ریب است
بسیجی را توقع نیست در کار
بسیجی نه تشریفات می خواهد نه دستار
بسیجی بنده شایسته اوست
بسیجی سر به سر وابسته اوست
بسیجی دل به این عالم ندارد
دلش را بر خدای خود سپارد
بسیجی سنگرش سجاده اوست
وصالش در شراب باده اوست
بسیجی مخلص دین مبین است
بسیجی پیرو مولای دین است
بسیجی فانی اندر انقلاب است
بسیجی حامی اسلام ناب است
بسیجی نی به فکر ملک ومال است
نه اندر غصه اهل وعیال است
بسیجی شعله ائی از نار عشق است
بسیجی سنبل گلزار عشق است
نه دل بسته به این دنیای فانی
نه غمناک است از بهر زندگانی
خدایا حق پیغمبر وآلش
بسیجی را نگهدار از زوالش
بسیجی آرزوی مومنین است
بسیجی نور چشمان امین است



همسنگران

:: :: منجی در ادیان
:: خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)
:: کنگره شهدای فردوس
:: ندای قلم
:: مسابقه وبلاگ‌نويسی سنگرهای مجازی
:: مسابقه با شقایق ها
:: جشنواره وبلاگ نویسی حماسه و مقاومت
:: مسابقه وب نویسی با موضوع: بصیرت،جوانان و انقلاب " 9 دی، 19دی و22 بهمن
:: مسابقه وبلاگ نویسی در امتداد بیداری
:: پایگاه شهید چمران بفروئیه
:: رهپویان1404
:: بهشت همت
:: جشنواره وبلاگ نویسی هفته بسیج
:: 15 حمزه سیدالشهدا
:: رزمایش بزرگ سایبری با عنوان بسیج امتداد عاشورا
:: کانون بصيرت بسيج دانشجويي استان بوشهر
:: مسابقه وبلاگ نویسی با عنوان عرصه حضور
:: سازمان بسیج مهندسین تهران
:: ستارگان کویر - آران وبیدگل
:: چهارمین جشنواره هنری مقاومت (پایتخت پنجره ها)
:: نخستین جشنواره و نظرسنجی مردمی سینمای دفاع مقدس
:: سومين سالانه جشنواره سرا‌‌سري كاريكاتور با موضوع: جنگ نرم
:: لاله ها
:: سازمان بسیج مهندسین استان سمنان
:: ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد شهرستان ساری
:: تصویر سه بعدی آرامگاه سردار شهید حسین املاکی
:: مسابقه بزرگ فرهنگی از غدیر تا عاشورا
:: جشنواره ملی وبلاگ نویسی مبارزان سایبری
:: مرکز فرهنگی شهید برونسی
:: نهمین جشنواره فرهنگی هنری ره آورد سرزمین نور
:: پایگاه اطلاع رسانی برهان
:: وب سايتهای استانی راهیان نور
:: سپاه نیوز
:: گرداب
:: خبرگزاری بسیج
:: امتداد
:: پایگاه تخصصی ادبیات دفاع مقدس
:: پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس
:: مسابقه وبلاگ نویسی فتح جاوید-
:: صبح قریب
:: جشنواره وبلاگ نویسی افسران جنگ نرم
:: نحوه شرکت در مسابقه وبلاگ نویسی فتح جاوید
:: مسابقه بزرگ وبلاگ نویسی فرصت
:: مسابقه وبلاگ نويسي شيرمرد شيرکوه
:: مسابقه وبلاگ نویسی همسنگر
:: انجمن صنفی رسانه های مجازی استان مازندران
:: پایگاه اطلاع رسانی چهار دیپلمات ربوده شده ایرانی در لبنان
:: به رنگ حماسه
:: شهيد جواد كريمي
:: مردان خدا (شهدای دارالمومنین کاشان)
:: پايگاه كانون فرهنگی ورزشی جوانان بسيج دزفول
:: مسابقه وبلاگ نويسي «فتح جاوید» در کاشان
:: خبرنگاران افتخاری خبرگزاری قرآنی
:: #بيسيمچي# شهدا
:: اولین جشنواره وبلاگ های بسیجی
:: خاكريز
:: جشنواره مجازی دفاع مقدس
:: دومين جشنواره اينترنتي داستان کوتاه دفاع مقدس
:: مسابقه وبلاگ نويسي دفاع مقدس
:: وبلاگ لاله هاي آسماني
:: گنجينه ها-بانك جامع اطلاعات دفاع مقدس استان كرمان
:: طنين ايثار
:: وبلاگ تخصصی معلم شهید همت
:: كتابهاي رايگان دفاع مقدس
:: دانلود كتابهاي دفاع مقدس
:: طرح 10000وبلاگ فرهنگي بسيج
:: سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان
:: معرفي استان گیلان
:: مجمع خبرنگاران و نویسندگان مطبوعاتی مطبوعاتی دفاع مقدس استان گیلان
:: اولین جشنواره وبلاگ نویسی دفاع مقدس استان گیلان
:: شهدا در آئينه آمار
:: پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی شاهد
:: كانون فرهنگی رهپویان وصال
:: امتداد
:: سبكبالان
:: طوبا گرافیك
:: مركز رسیدگی به مصدومین شیمیایی
:: انجمن دفاع از قربانیان سلاحهای شیمیایی
:: هابیلیان
:: چهار دیپلمات
:: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها (لینك شاهدان دانشگاه)
:: آوینی (سایت جهانی سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی)
:: ذره بین (بهترین مرجع آشنایی با منافقین )
:: كانون فرهنگی شهید سلطانی
:: لاله گون
:: پلاك بهشت
:: مجلات شاهد
:: مردان خورشيد
:: سيب معطر(كربلا عاشورا امام حسين عليه السلام
:: فجر آفتاب
:: نوارغزه
:: هبوط
:: وبلاگ دفاع مقدس
:: یاد لاله ها
:: هنرمردان خدا
:: کانون فرهنگی هنری امام زمان شهرستان آران و بیدگل
:: بسيج دزفول
:: آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی عليه السلام
:: امور بانوان آ-پ شهرستان آران وبیدگل
:: سردار سپاه اسلام شهید جواد عنایتی
:: کانون فرهنگی و تربیتی شهید قاسم عربیان
:: پایگاه بسیج صاحب الزمان بیدگل
:: پايگاه اطلاع رساني طاووس بهشت
:: کانون دخترانه شهید ربانی زاده شهر نوش آباد
:: کانون فرهنگی تربیتی شهید بنی طباءآران وبيدگل
:: پایگاه خبری تخصصی مسابقات اینترنتی
:: وبلاگ جانبازان شیمیایی ایران
:: صبح قریب
:: وبلاگ "پایگاه فرهنگی واطلاع رسانی بسیج1391"
:: شمس توس

     تقویم روز

 

عضویت در خبرنامه

 





Powered by WebGozar

 

جشنواره های وبلاگ

بسیج مهندسین استان سمنان

نهمین جشنواره ره آورد سرزمین نور


     تصاویر شهدای شهرنوش آباد
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- ۱
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 2
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 3
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 4
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 5
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 6
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 7
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 8
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 9
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- ۱0
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- ۱1
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- ۱2
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد-3 ۱
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد-14
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- ۱5
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 16
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 17
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 18
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 19
تصاویر شهدای شهر من نوش آباد- 20

لوگوی وبلاگ

حماسه سازان-وبلاگ تخصصی ایثار وشهادت وراهیان نور و بسیج


بایگانی

:: آبان 1392
:: مهر 1392
:: شهریور 1392
:: مرداد 1392
:: تیر 1392
:: اسفند 1391
:: بهمن 1391
:: دی 1391
:: آذر 1391
:: آبان 1391
:: مهر 1391
:: شهریور 1391
:: ادامه ی آرشیو ماهانه

آبر برچسب ها

جشنواره , ره آورد سرزمين نور ,

دفاع مقدس

حماسه ماندگار
معرفی شهدای بنی هاشم
فیلم هایی از شهدای انقلاب
فیلم های ماندگار دفاع مقدس
شعر خوانی و خاطره گویی
هنر مردان خدا
هنر مردان خدا
هنر مردان خدا
هنر مردان خدا
سپهر آسمان
هنر مردان خدا
هنر مردان خدا
هنر مردان خدا
تاریخچه دفاع مقدس
هنر مردان خدا
عروس شهرهای جنوب

owered By blogfa.com Copyright © 2009 by hamasehsazan